Warszawa. Poinformował o bombie na Dworcu Zachodnim. Teraz grozi mu 8 lat więzienia

Obywatel Białorusi postanowił zrobić sobie głupi żart, i to w samą Wigilię. Zadzwoni na numer alarmowy i poinformował o podłożonym ładunku wybuchowym na warszawskim Dworcu Zachodnim. Autor „żartu” wpadł bardzo szybko i teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Wigilię kilka minut po godzinie 22. Na numer alarmowy zatelefonował mężczyzna i oświadczył, że na Dworcu Zachodnim podłożone są ładunki wybuchowe, które za godzinę wybuchną. Policjanci udali się na miejsce, gdzie prowadząc działania, bardzo szybko zlokalizowali mężczyznę odpowiedzialnego za zgłoszenie.

Okazał się nim 34-letni obywatel Białorusi, który był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Prowadząc dalsze działania okazało się, że informacja jest fałszywa i nie było konieczności ewakuowania pasażerów i personelu znajdującego się na dworcu.

W czasie dalszych czynności na numer, z którego było wykonane połączenie informujące o ładunku wybuchowym, zatelefonował oficer dyżurny komendy na Ochocie. W tym momencie telefon, który posiadał przy sobie 34-latek zaczął dzwonić, a na wyświetlaczu pojawił się numer telefonu Policji.

Warszawa. Fałszywy alarm? Za to grozi do 8 lat więzienia

Obcokrajowiec został zatrzymany i przewieziony do komendy na warszawskiej Ochocie. Po wykonaniu czynności został osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu i zebraniu materiału dowodowego 34-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, gdzie usłyszał zarzut z art. 224a kodeksu karnego, tj. wywołanie fałszywego alarmu. W sprawie zostało wszczęte śledztwo.

– Przypominamy, że kto, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności. Telefony o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamiają całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich „żartów” są pociągani do odpowiedzialności karnej – przekazuje Stołeczna Policja

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły