Trzaskowski opublikował list otwarty. „Społeczeństwo nie zna treści Planu”

„Żądamy przejrzystości wydatkowania środków publicznych” – można przeczytać w liście otwartym, który Rafał Trzaskowski opublikował na Facebooku. Prezydent Warszawy sprzeciwia się przedwczesnemu ogłoszeniu, iż postulaty zostały zaakceptowane, skoro polskie społeczeństwo nie zna treści tego planu.

Rafał Trzaskowski pismo skierował do wszystkich parlamentarzystów, a pod apelem podpisało się wiele wpływowych osób, w tym przedstawiciele polskich miast (chociażby Prezydenci miast, takich jak: Poznań, Gdańsk, Białystok, Lublin).

Argumenty Rafała Trzaskowskiego ws. KPO

Swoje stanowisko w tej sprawie, Rafał Trzaskowski, starał się motywować racjonalnymi i logicznymi argumentami. Prezydent Warszawy zaniepokojony jest faktem, że rząd nie przeprowadził ani też nie przedstawił żadnych analiz, które umożliwiałyby merytoryczną ocenę zaplanowanej interwencji. Oznacza to, że – zdaniem Trzaskowskiego – nikt nie zbadał, czy istnieje możliwość osiągnięcia celów, które zostały zaplanowane w KPO.

Nie chcemy podobnego skandalu i politycznej zemsty na mieszkańcach w przypadku rozdysponowywania środków z Funduszu Odbudowy – można przeczytać

Kolejnym argumentem Rafała Trzaskowskiego jest to, że bardzo wątpliwa jest sama możliwość monitorowania procesu wydawania przyznanych funduszy. Oszustwo w tej kwestii lub nierównomierne rozdysponowania środków jest więc bardzo prawdopodobnym scenariuszem.

Doświadczenia samorządów z nieprzejrzystego i nie merytorycznego rozdysponowywania środków dla gmin, powiatów i województw są jednoznaczne. Samorządy, które są rządzone przez włodarzy związanych ze Zjednoczoną Prawicą, dostały ponad 10-krotnie większe wsparcie w przeliczeniu na mieszkańca niż te, w których rządzi opozycja!

Czy Rafał Trzaskowski doczeka się odpowiedzi na apel? Wiele osób, które dzieliły się opinią pod postem Prezydenta Warszawy, twierdzi, że choć to trafna ocena obecnej sytuacji, i tak nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Za późno na ten apel, stało się.

Trafna ocena obecnej sytuacji. Rząd nie wywiązuje się z obowiązku konsultacji. Lewica dużo dzisiaj straciła w oczach społeczeństwa a przy okazji P.Hołownia i jego przedstawiciele poprzez poparcie lewicy w tym względzie.

Krajowy Plan Odbudowy. Biedroń świętuje sukces Lewicy
Wkrótce koniec lockdownu? “Wiadomości” TVP podały pozytywne informacje
Wzrost cen aut. Wkrótce wejdą nowe przepisy motoryzacyjne

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły