Ziemkiewicz ostro o decyzji rządu. „Samobójstwo”

Rafał Ziemkiewicz ostro skomentował obostrzenia ogłoszone dziś przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef resortu oznajmił bowiem, że przedłużono je do 14 lutego.

„Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się do przedłużenia zasad obowiązujących w tzw. etapie odpowiedzialności. Będzie obowiązywał do 14 lutego, wtedy podejmiemy decyzje, co dalej” – powiedział Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Podał jednak, że od 1 lutego otwarte zostaną wszystkie sklepy w galeriach handlowych, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zniesione zostaną też godziny dla seniorów. Rząd nie wprowadził jednak zmian w funkcjonowaniu infrastruktury sportowej, gastronomii i obiektów noclegowych.

„Opieramy się na badaniach, które mówią, że handel, ale również galerie i muzea, są stosunkowo bezpieczne. Nie są na szczycie miejsc, gdzie dochodzi do rozprzestrzeniania się koronawirus” – powiedział minister.

Do słów Niedzielskiego odniósł się publicysta Rafał Ziemkiewicz, który zamieścił bardzo mocny wpis na Twitter. Nie bawił się w nim w dyplomację.

Rafał Ziemkiewicz ostro o decyzji rządu ws. obostrzeń

Ziemkiewicz zamieścił wpis na Twitterze, w którym mocno ocenił decyzję polskich władz. Był przy tym bardzo krytyczny. „Samobójstwo ze szczególnym udręczeniem” – napisał.

Podobne zdaniem do Ziemkiewicza mają np. politycy Konfederacji. Wśród nich Konrad Berkowicz. „Nie ma innego wyjścia jak powiedzieć jasno #otwieraMy. Zbuntowali się już górale, otwierają się kolejne restauracje, od 1 lutego otwiera się branża fitness. Zbieramy podpisy pod ustawą #stoplockdown. Nikt za nas nie powstrzyma tego szaleństwa!” – napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *