To koniec serialu „Świat według Kiepskich”? Ryszard Kotys przegrał walkę z ciężką chorobą

Polsat News przekazał zatrważającą wiadomość dla fanów serialu „Świat według Kiepskich”. Pandemia wywołała nie tylko tragiczną sytuację gospodarczą, ale przede wszystkim tragedie rodzinne, śmierć wielu niesamowitych i kultowych postaci sceny i teatru. W październiku zmarł Dariusz Gnatowski odtwórca roli Arnolda Boczka z serialu, a dziś poinformowano, że odeszła kolejna postać – Ryszard Kotys, który dotąd grał Mariana Paździocha.

Niemal każdy, kto kiedykolwiek oglądał „Świat według Kiepskich” doskonale pamięta postać Paździocha, który razem z Boczkiem i Kiepskim tworzyli niesamowity team. To były nie tylko niesamowite postacie, ale przede wszystkim inteligentni i wybitni aktorzy, którzy potrafili wcielić się w każdą rolę. Ryszard Kotys był rozpoznawany głównie z roli Mariana, jednak prawda jest taka, że jego filmografia jest o wiele dłuższa i niejeden aktor mógłby pozazdrościć mu tylu ról.

Ryszard Kotys – nagła śmierć Mariana Paździocha wstrząsnęła fanami

Okazuje się, że aktor wcielający się w rolę Paździocha już od wielu miesięcy chorował na bardzo ciężką chorobę. Plan „Świat według Kiepskich” był wstrzymany ze względu na pandemię, a on sam ograniczył udział w występowaniu w teatrze, co było dla niego bardzo trudną decyzją. Bowiem Ryszard Kotys od lat występował przed kamerami i na scenie, było to częścią jego życia.

Mimo, że większość rozpoznaje go jedynie z roli Paździocha, dla Kotysa praca na planie była czymś o wiele większym. Już w 1954 roku wcielił się on w rolę Jacka w filmie „Pokolenie”, potem jego kariera „ruszyła z kopyta”. Niemal rok po roku występował w kolejnych produkcjach, które przynosiły mu coraz to większą sławę i sprawiał przyjemność. Jeżeli mamy ochotę poznać inne postacie, które odgrywał Ryszard Kotys warto obejrzeć: „Milczące ślady”, „Agnieszka 46”, „Ostatni świadek”, „Trąd”, „Niedzielne dzieci”, „Romans z intruzem” czy „Sezon na leszcza”.

„Świat według Kiepskich” już nie powróci na ekrany?

Pod koniec 2020 roku fani serialu „Świat według Kiepskich” nie mogli uwierzyć, że odszedł Dariusz Gnatowski. Wielu trudno było sobie wyobrazić, aby ich uwielbiany serial mógł dalej funkcjonować bez tak wspaniałego aktora. Produkcja nie ustosunkowała się do plotek dotyczących tego by los serialu się zakończył, a sami aktorzy przyznawali, że prawdopodobnie będzie dalej trwał. Obecnie fani znów są zaniepokojeni tym czy serial będzie mógł trwać bez kolejnej postaci.

„„Świat według Kiepskich” już nie istnieje” – piszą fani pod czarno-białym zdjęciem ulubionego aktora. Ryszard Kotys był postacią bardzo rozpoznawalną, jego duet z Gnatowskim był nie do podrobienia i większość internautów uważa, że nie ma sensu w takiej sytuacji kontynuować serialu. W rzeczywistości już brak Boczka był wielkim problemem dla produkcji, ponieważ był jedną z głównych postaci dla której widzowie włączali serial. Teraz nad serialem zawisły czarne chmury. Pozostaje nam jedynie czekać na ostateczną decyzję produkcji, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły