Strajk Kobiet: Zbigniew Hołdys zaprasza na „blokadę”. Pisze, co ze sobą zabrać

Po publikacji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym aborcji Strajk Kobiet znów zapowiedział powrót na ulice. Swój udział zapowiedział również Zbigniew Hołdys, który zwrócił się dziś do Polaków.

Po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakłada unieważnienie jednej z trzech przesłanek umożliwiających legalne dokonywanie aborcji w Polsce, Strajk Kobiet mobilizuje się do działania i zapowiada lokalne uliczne protesty. Już teraz pojawił się harmonogram protestów, które planuje Marta Lempart i jej towarzyszki.

Jedna z manifestacji odbędzie się 25 stycznia w Warszawie. Opis zachęcający do wzięcia udziału w proteście jest krótki: Brakuje nam słów. „Po prostu dzisiaj blokujemy i zostawiamy ślady. Na pamiątkę w****u, na pamiątkę dnia pogardy, na pamiątkę, żeby nigdy nie zapomnieli” – czytamy.

Głos w tej sprawie zabrał również muzyk, Zbigniew Hołdys. Z jego wpisu wynika, że on również zachęca do blokady. Napisał również, co jego zdaniem powinni ze sobą zabrać uczestnicy demonstracji.

Hołdys pisze, co zabrać ze sobą na manifestację

W swoim wpisie Hołdys przypomniał, że 25 w Warszawie odbywa się demonstracja Strajku Kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Muzyk powiedział również, co jego zdaniem należy zabrać ze sobą na manifestację.

„Przypominamy, od 19 do 21, blokada, spotykamy się na placu na Rozdrożu” – napisał Hołdys. „Weźcie ze sobą lalki i pluszaki, przydadzą się” – dodał.

Czwartkowy protest to jednak nie koniec. Dzień później również planowana jest demonstracja. „Na piątek planowy jest ogólnopolski protest Strajku Kobiet w Warszawie. To bowiem w najbliższy piątek będzie mijać 100 dni od zapoczątkowanych w 2019 roku ulicznych manifestacji” – pisze serwis gazetaprawna.pl.

Ze Strajkiem Kobiet utożsamiają się także politycy. Wczoraj głos w tej sprawie zabrał np. prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *