Rząd powoli luzuje obostrzenia. Tylko trzy zmiany w dotychczasowych restrykcjach

Na czwartkowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie przedłużył do 14 lutego lockdown społeczno-gospodarczy. Nie wszystkie restrykcje jednak będą obowiązywać do tego czasu.

Od początku lutego rząd wprowadza delikatne zmiany. Zdecydowano, że otwarte zostaną galerie handlowe oraz galerie sztuki i muzea. We wszystkich otwartych miejscach obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny. Oczywiście należy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa, a także zachowaniu dystansu społecznego. Limit jaki będzie tam obowiązywał to jedna osoba na 15 m2.

Od nowego miesiąca nie będzie godzin dla seniorów

Ważną zmianą jest również zniesienie obowiązujących w tej chwili tzw. godzin dla seniorów. Z pozostałych restrykcji podtrzymane zostały m.in. ograniczenia w transporcie zbiorowym, obowiązkowa kwarantanna po przybyciu do kraju transportem zbiorowym, a także ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego. Pozostałe ograniczenia pozostają bez zmian do święta zakochanych (14 lutego).

Restauracje i kluby fitness nadal zamknięte

Nie da się ukryć, że na otwarcie najbardziej czekały lokale gastronomiczne oraz szeroko rozumiana branża fitness. Już nie pierwszy raz została rozczarowana. Otwarcie nie nastąpiło i tak naprawdę nadal nie wiadomo, kiedy to się stanie. Wiele firm deklarowało, że stoją na skraju bankructwa, organizując w ramach protestu nielegalne otwarcia działalności. Na nic to się zdało. Rząd pozostał głuchy na prośby przedsiębiorców z tych branży, organizując tylko kolejną „tarczę”. Czy przebywanie na siłowni jest bardziej niebezpieczne od zakupów w galerii handlowej? Wszystko to pewnie zależy od tego, czy w danym momencie są wyprzedaże, tylko o tym nie było mowy na konferencji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły