Rząd powoli luzuje obostrzenia. Tylko trzy zmiany w dotychczasowych restrykcjach

Na czwartkowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie przedłużył do 14 lutego lockdown społeczno-gospodarczy. Nie wszystkie restrykcje jednak będą obowiązywać do tego czasu.

Od początku lutego rząd wprowadza delikatne zmiany. Zdecydowano, że otwarte zostaną galerie handlowe oraz galerie sztuki i muzea. We wszystkich otwartych miejscach obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny. Oczywiście należy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa, a także zachowaniu dystansu społecznego. Limit jaki będzie tam obowiązywał to jedna osoba na 15 m2.

Od nowego miesiąca nie będzie godzin dla seniorów

Ważną zmianą jest również zniesienie obowiązujących w tej chwili tzw. godzin dla seniorów. Z pozostałych restrykcji podtrzymane zostały m.in. ograniczenia w transporcie zbiorowym, obowiązkowa kwarantanna po przybyciu do kraju transportem zbiorowym, a także ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego. Pozostałe ograniczenia pozostają bez zmian do święta zakochanych (14 lutego).

Restauracje i kluby fitness nadal zamknięte

Nie da się ukryć, że na otwarcie najbardziej czekały lokale gastronomiczne oraz szeroko rozumiana branża fitness. Już nie pierwszy raz została rozczarowana. Otwarcie nie nastąpiło i tak naprawdę nadal nie wiadomo, kiedy to się stanie. Wiele firm deklarowało, że stoją na skraju bankructwa, organizując w ramach protestu nielegalne otwarcia działalności. Na nic to się zdało. Rząd pozostał głuchy na prośby przedsiębiorców z tych branży, organizując tylko kolejną „tarczę”. Czy przebywanie na siłowni jest bardziej niebezpieczne od zakupów w galerii handlowej? Wszystko to pewnie zależy od tego, czy w danym momencie są wyprzedaże, tylko o tym nie było mowy na konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *