Patryk Vega: premiera kontrowersyjnego filmu „Oczy diabła” online, całkowicie darmo. Gdzie można obejrzeć?

Filmy, które tworzy Patryk Vega w ostatnich latach zyskały szczególną popularność. Mężczyzna w swoich dokumentach rozmawia z ludźmi faktycznie zaangażowanymi w różne sprawy dziejące się w Polsce. Często są one kontrowersyjne i bardzo dobitne, niejednokrotnie przesycone wulgaryzmami, krwią i seksem. Nie każdemu odpowiada taki rodzaj kina, jednak porusza on wiele bardzo ważnych kwestii. „Oczy diabła” to najnowszy film, który fani Vegi będą mogli obejrzeć. Ponadto, będzie on dostępny online, dzięki czemu każdy będzie mógł obejrzeć go za darmo.

Patryk Vega osiągnął ogromny rozgłos w 2005 roku po premierze filmu „PitBull”. Jednak to był dopiero początek planów reżysera w związku z pracą nad filmami. Sukcesem okazały się również filmy „Botoks”, „Kobiety mafii” czy „Polityka”. 2020 roku również był dla reżysera bardzo obfity w pomysły, mężczyzna mimo trwającej pandemii wypuścił filmy „Bad Boy” oraz „Pętla”. Dodatkowo przez wiele miesięcy tworzył „Oczy diabła”, które będą miały swoją premierę lada moment, „Small World” i „Miłość, seks & pandemia”.

Patryk Vega „Oczy diabła” – o czym opowiada film?

Prawdopodobnie będzie to jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów tego roku. Najnowsza produkcja reżysera porusza kwestię handlu ludźmi, a przede wszystkim skupia się na sprzedaży dzieci. Mężczyzna w filmie zaprezentuje w jaki sposób można w dzisiejszej Europie łatwo sprzedać dziecko do burdelu lub na narządy. Sam zwiastun wywołał u widzów ciarki na ciele, a jego zakończenie zaskoczyło nawet stałych widzów produkcji Vegi.

Po licznych rozmowach z osobami, które zdecydowały się sprzedać swoje dzieci oraz samymi handlarzami ludźmi mężczyzna postanowił zaapelować do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. „Uratowałem dziecko, które miało być sprzedane do burdelu, a potem na narządy (…). Opowiem Pani, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko i jak sprawić, żeby tego dziecka już nigdy nikt nie szukał” – wyznał Patryk Vega.

Reżyser nie pierwszy raz pokazuje ciemne strony naszej egzystencji w swoich filmach. W produkcji nie zabraknie kontrowersyjnych wywiadów, szokujących szczegółów wprost od osób zaangażowanych i upiornych nagrań pokazujących smutną rzeczywistość. Patryk Vega chce kolejny raz otworzyć Polakom na problem, który na co dzień wydaje się niezauważalny, a jest o wiele częstszy niż możemy sobie to wyobrazić.

Gdzie i kiedy obejrzeć film o handlu ludźmi online?

Początkowo filmy Vegi miały swoje premiery tylko w kinach, dopiero z czasem zostały dodawane na platformy. Jednak pandemia musiała mocno zmienić plany reżysera, a zamknięte kina uniemożliwiają odbycie się tradycyjnej premiery. W związku z tym część film „Pętla” od razu trafił na kilka platform takich jak Player, Ipla, Rakuten czy vod.pl. By go obejrzeć należało wykupić subskrypcję lub uiścić daną opłatę za film, który będzie dostępny przez konkretny czas.

Ku zdziwieniu fanów „Oczy diabła” początkowo nie trafią na żadną z platform, a Patryk Vega opublikuje je na swoim profilu na Facebook’u oraz koncie YouTube. Oznacza to, że film prawdopodobnie będzie można obejrzeć całkowicie za darmo. Jego premiera odbędzie się w najbliższy wtorek 2 lutego 2021 roku o godzinie 8:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *