Małgorzata Rozenek nie wytrzymała po decyzji TK. Internauci są w szoku, wygląda jak po 10 piwach

Wczoraj spełnił się najczarniejszy scenariusz wielu polskich kobiet. Rząd opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw. Wyrok ten dotyczył zakazu aborcji między innym zdeformowanych płodów. Małgorzata Rozenek od pierwszej rozprawy w tej kwestii okazywała swój sprzeciw wobec zakazu aborcji i wspierała inne kobiety. Wczoraj pokazała zdjęcie, które wielu mocno zaskoczyło, była załamana opublikowaniem wyroku.

Do tej pory możliwość aborcji w Polsce i tak była mocno ograniczona. Zabieg ten można było wykonywać tylko w przypadku zagrożenia życia matki lub dziecka, w przypadku urodzenia dziecka z gwałtu oraz gdy dziecko ma urodzić się zdeformowane lub z nieuleczalnymi chorobami takimi jak np. Zespół Downa. Małgorzata Rozenek w związku z publikacją wyroku dodała na swoim profilu nietypowe zdjęcie na którym nie wygląda najlepiej.

Małgorzata Rozenek od lat wspiera kobiety

22 października zapadł wyrok, który odbił się echem po całej Polsce. To właśnie wtedy i przez kolejne tygodnie miliony kobiet wychodziły na ulicę okazać swój sprzeciw. Większość pań odczuwa, że wyrok ten odebrał im prawo do decydowania o sobie, o swoim ciele. Małgorzata Rozenek jak nikt inny wie, co znaczy mieć wolny wybór. Sama bowiem przez długi czas nie mogła zajść w ciążę, z pomocą przyszedł jej sposób in vitro.

Celebrytka napisała dwie książki związane z zapłodnieniem in vitro, a także wielokrotnie wspierała kobiety w czasie różnorodnych spotkań. W Polsce ta kwestia nadal dla wielu jest tematem TABU, a problem pojawia się coraz częściej. Podobnie jest z aborcją o którą wiele kobiet obecnie walczy. Decydowanie o własnym ciele jest dla nich kluczowym elementem człowieczeństwa. Małgorzata Rozenek nie może sobie wyobrazić, że teraz ma być inaczej.

„Żeby przeżyć te czasy to piwo nie wystarczy”

Już po wyroku TK w październiku Małgosia okazała swój sprzeciw w mediach społecznościowych. Oprócz symbolicznego zdjęcia z błyskawicą pokazała również siebie oraz swoją rodzinę w strojach znanych z serialu „Opowieść podręcznej”. Wiele innych celebrytek również wyszło na ulicę osobiście pokazać co myśli na temat odebraniu kobietom praw do decydowania o swoim ciele.

Dni leciały, z czasem protesty nieco ucichły, wyrok przez dłuższy czas nie pojawił się w Dzienniku Ustaw. Kobiety miały nadzieję, że coś dotarło do rządu, że zastanowią się dwa razy zanim podejmą tak pochopną decyzję. Niestety, wczoraj okazało się, że ich decyzja jest ostateczna. Małgorzata Rozenek nie mogła uwierzyć, że w momencie pandemii i pogłębiającego się kryzysu gospodarczego zdecydowano się na taki krok. Jest całkowicie załamana…

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Małgorzata Rozenek opublikowała na swoim profilu swoje zdjęcie ozdobione czerwoną błyskawicą. Większość internautów również wspiera strajk, jednak zaskoczenie wywołało to jak zaprezentowała się celebrytka. Małgosia ma tylko lekko rozchylone powieki i bardzo poważną minę. Nie fanki przyznały, że wygląda jakby „wypiła co najmniej z 10 piw”. Jednocześnie zaznaczają żartobliwie, że nie ma w tym nic złego, ponieważ w tej sytuacji nie da się inaczej funkcjonować.

Rzeczywiście Małgorzata Rozenek wygląda dość niepokojąco, ale jak zapewnia – wcale nie pije alkoholu. „Żeby przeżyć te czasy to piwo nie wystarczy. Ale tu znowu, nie pomogę, bo nie piję alko od ponad 2 lat. Trzeba będzie uderzyć w medytację” – zapewnia celebrytka załamana obecną sytuacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *