Konferencja Sousy. Jeden z dziennikarzy zadał zaskakujące pytanie

Paulo Sousa wziął dziś udział w pierwszej konferencji prasowej w roli trenera reprezentacji Polski. Ze względu na obostrzenia sanitarne miała ona charakter on-line. W trakcie rozmowy z dziennikarzami jeden z nich zadał zaskakujące pytanie.

Paulo Sousa zastąpił Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk to były piłkarz m.in. Borussii Dortmund czy Juventus Turyn. Jak trener prowadził natomiast np. FC Basel czy Fiorentinę. Teraz ma za zadanie odmienić grę naszej drużyny narodowej.

Dziś Sousa wziął udział w pierwszej oficjalnej konferencji prasowej w roli opiekuna drużyny narodowej. Ze względu na pandemię dziennikarze łączyli się z nim w formie on-line. Jedno z pytań, które padły podczas briefingu było dość zaskakujące.

Marek Wawrzynowski, dziennikarz serwisu WP Sportowe Fakty, postanowił dowiedzieć się, kto zdaniem Sousy jest lepszy – Cristiano Ronaldo czy może Robert Lewandowski?

Paulo Sousa odpowiada na zaskakujące pytanie

Sousa niedawno spotkał się z Lewandowski, dlatego nie dziwi, że dziennikarze zaczęli dopytywać o kapitana reprezentacji Polski. Jedno z nich zadał wspomniany Marek Wawrzynwowski.

Na pytanie Wawrzynowskiego odpowiedział jednak Paulo Sousa, jeszcze w trakcie konferencji prasowej. „Ronaldo to legenda, ale to Lewandowski jest teraz najlepszy na świecie” – powiedział Sousa.

„To zawodnicy, którzy stanowią o sile swoich drużyn klubowych i narodowych. Ale zdają sobie sprawę z tego, że by grać na tym poziomie, potrzebują wsparcia zespołu. Bardzo się cieszę, że będę pracował z Robertem i ze wszystkimi innymi reprezentantami Polski. Jestem przekonany, że zbudujemy zespół, który wierzy w zwycięstwo i który potrafi wygrywać” – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *