Dobre informacje dla podróżnych. Warszawskie lotnisko wprowadziło rozwiązanie, które wiele ułatwi

Warszawskie lotnisko Chopina idzie na rękę podróżującym samolotami. W komunikacie na stronie internetowej przekazano, że od czwartku (28 stycznia, od godziny 2), na terenie lotniska można wykonać szybki test antygenowy w kierunku diagnostyki COVID-19.

W niektórych krajach (w tym w Królestwie Niderlandów) wprowadzono wymóg posiadania negatywnego testu antygenowego, który został wykonany minimum 4 godziny przed odlotem.

„Mobilny Punkt Pobrań (MOP) zorganizowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA (…) zlokalizowany jest w należącym do Polskiego Holdingu Hotelowego hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który znajduje się bezpośrednio przed budynkiem Terminalu Lotniska Chopina (strefa odlotów).” – czytamy w komunikacie.

Koszt wykonania testu

Koszt wykonania takiego badania to 200 zł. Lotnisko oświadcza, że ze względów bezpieczeństwa, mile widziana jest płatność kartą.

Na wynik testu będziemy musieli poczekać tylko 20 minut. Po wykonaniu badania otrzymamy zaświadczenie, które w języku angielskim przedstawi wartość wyniku. Wszystkie testy, które uzyskają wynik pozytywny, zostaną automatycznie zgłoszone do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Jak czytamy dalej, „na ten moment MOP będzie otwierany na 4h przed odlotem rejsów do Królestwa Niderlandów, a zamykany na 40 min przed ostatnim odlotem do Holandii z Lotniska Chopina w danym dniu”.

Czy podobne rozwiązanie będzie kontynuowane również dla pozostałych destynacji? Czas pokaże. Możliwe, ze takie rozwiązanie mogłoby przynieść wiele dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *