Agnieszka Chylińska uderza w rząd. Powiedziała jak wygląda w Polsce opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi

Po opublikowaniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sieci aż zawrzało. Nie tylko zwykli ludzie, ale również celebryci i artyści zabrali głos. W większości był to głos sprzeciwu, żalu i bezsilności wobec odebrania podstawowych praw kobietom o decydowaniu o własnym ciele. Agnieszka Chylińska już w październiku przyznała co myśli o decyzji TK. Powiedziała wprost jak wygląda pomoc państwa rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi.

Zakaz aborcji wywołał ogromne zamieszanie w całej Polsce. Już w październiku kobiety wyszły tłumnie na ulice by pokazać co myślą o decydowaniu za nich w tak prywatnych sprawach jak własne ciało. Gdy przez kilkanaście dni w wielu miastach trwały protesty rząd nie reagował, większość miała nadzieję, że będą w stanie zmienić kontrowersyjną decyzję. Agnieszka Chylińska również włączyła się do protestu, jednocześnie wyjaśniając jak naprawdę wygląda sytuacja rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Jej słowa jednoznacznie pokazały jaka jest prawda.

Agnieszka Chylińska – na co chorują dzieci gwiazdy?

Popularna w Polsce piosenkarka wydała na świat trójkę potomstwa. Jako pierwszy w 2006 roku urodził się Ryszard, który był oczkiem w głowie gwiazdy. Po jego narodzinach gwiazda zniknęła na dłuższy czas z show-biznesu, powracając dopiero po kilku latach. Cztery lata po narodzinach synka Agnieszka Chylińska urodziła córeczkę Esterę, a w 2013 kolejną córkę Krystynę. Artystka jest szczęśliwą i opiekuńczą matką, która nie wyobraża sobie życia bez ukochanych pociech, jednak nie zawsze jest łatwo.

Agnieszka Chylińska unika określania konkretnie chorób swoich dzieci, jednak wielokrotnie przyznała, że dwójka z nich jest niepełnosprawna. Swoje pociechy nazywa „dziećmi, które wymagają specjalnej troski”. Fani doskonale wiedzą co to oznacza, tym bardziej, że kobieta sama przyznawała, że nie było jej łatwo wychowywać dzieci. Mimo to, świetnie sobie radziła i nawet w chwili słabości nie poddawała się.

Wyrok TK zbulwersował artystkę, powiedziała co o nim myśli

Gdy w październiku ogłoszono wyrok dotyczący zakazu aborcji wydany przez Trybunał Konstytucyjny wiele osób wstrzymało oddech. Nie tylko kobiety, ale również ich synowie, partnerzy, ojcowie, a nawet dziadkowie wyszli na ulicę wspierać je w tym trudnym czasie. Agnieszka Chylińska umieściła natomiast w sieci nagranie na którym przyznaje, że gdy usłyszała ową decyzję zrobiło jej się ciemno przed oczami.

„Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci jest szczególnej troski. Nie przypominam sobie też za bardzo, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo” – przyznała wtedy Agnieszka Chylińska. Kobieta mogła liczyć tylko na siebie oraz wsparcie najbliższych. Wielkim wsparciem okazały się dla niej ośrodki do których mogła odwieźć swoje pociechy.

Agnieszka Chylińska przyznała wprost, że państwo w żaden sposób nie dba o dzieci niepełnosprawne, ani o to by pomagać rodzicom, które takie wyjątkowe potomstwo wychowują. Dlatego właśnie kobieta nie rozumie jak można wymuszać na kobietach rodzenie chorych dzieci i pozostawiać z tą trudną sytuacją na pastwę losu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *