Warszawa. Na stacji metra Racławicka powstanie winda

Już w 2021 roku powstanie winda na stacji metra Racławicka powstanie winda. Będzie to duże usprawnienie dla pasażerów korzystających właśnie z tej stacji.

ZTM już jakiś czas temu ogłosił przetarg na przebudowę platformy na windę na stacji pierwszej linii metra Racławicka. Oferty można było  składać do 17 grudnia.

Platforma znajduje się w przejściu południowo-zachodnim i łączy poziom terenu z antresolą.

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie demontaż istniejącego podnośnika i zastąpienie go standardową windą. Będzie to winda z teleskopowymi drzwiami – wykonanymi ze stali nierdzewnej – które po otwarciu zapewnią przestrzeń o szerokości jednego metra. Progi i drzwi zostaną wykonane ze stali nierdzewnej, a podłoga z granitu. Udźwig urządzenia zaplanowano na osiem osób lub 600 kg.

Warszawa. Za kilka miesięcy do użytku oddana zostanie winda na stacji Racławicka

Dodatkowo wykonawca wykona prace przystosowujące windę do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Zmodyfikuje ścieżkę dotykową przed windą – na poziomie platformy i w przejściu podziemnym. W windzie zamontuje przyciski wyposażone w oznaczenia w alfabecie Braille’a.

Prace powinny zostać wykonane w ciągu siedmiu miesięcy od dnia podpisania umowy.

ZTM sukcesywnie uzupełnia stacje najstarszego odcinka warszawskiego metra w takie udogodnienia. Dotychczas dobudowano je na stacjach: Imielin (dwie), Stokłosy (dwie), Ursynów (dwie), Racławicka (podnośnik) i Służew (jedna).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *