Koszmarne korki na wjeździe do Warszawy. Wszystko stoi

Korki to coś, z czym Warszawa zmaga się na co dzień. Jednakże trwający właśnie okres poświąteczny (27 grudnia 2020) potęguje problem do gigantycznej skali. Zwłaszcza na trasach wlotowych do stolicy obserwujemy niebywałe zatory.

Im bliżej wieczora, tym dłuższe korki. Warszawa przeżywa istny natłok mieszkańców wracających po świętach do stolicy. Szczególnie w sieci kierowcy dają upust emocjom. Wczesnym popołudniem np. na Południowej Obwodnicy trzeba było “odstać” około dwudziestu minut. Po godzinie 19 czeka nas nawet 40-minutowa przeprawa, by dostać się do miasta.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Wjazd do Warszawy – koszmarne korki 27 grudnia 2020

Opisywana sytuacja dotyczy głównie kierowców wjeżdżających do Warszawy z Siedlec czy Lublina. Równie trudną sytuację napotkają podróżujący całą trasą S8. W samej stolicy, chcąc dostać się do centrum, stracimy nawet godzinę. 

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Dziś korki w Warszawie spotęgowane są do maksimum. Po świętach wracają bowiem dziesiątki tysięcy osób, które na co dzień mieszkają i pracują w stolicy, a w okresie świątecznym spędzali czas z rodzinami. Jak widać, tylko niewielki odsetek warszawiaków poddał się rządowym restrykcjom. 

Bo o ile korki zdają się być nieco mniejsze, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, to nie obserwujemy znacząco bardziej drożnych ulic Warszawy i okolic. Do “normalnego” stanu natężenie ruchu powinno wrócić w poniedziałek wieczorem. Pamiętajmy jednak, że przed nami Sylwester, który – z wielu względów – w tym roku jest wielką niewiadomą. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...