Tak działa SokzBuraka. “Co pół godziny wstawiałem post z Tuskiem”

Kto prowadzi SokzBuraka? Jak działa jedna z największych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych stron facebookowych? Zapis rozmów Romana Giertycha z osobą odpowiadającą za publikowanie tam treści, opublikowała dziś TVP Info. To Mariusz Kozak-Zagozda. Kim jest?

ZOBACZ TAKŻE
Właściciel SokuzBuraka przerażony. Oto, jak się tłumaczy

Kto prowadzi SokzBuraka? 

Jak wynika z informacji podanych przez TVP Info, stronę SokzBuraka prowadzi m.in. Mariusz Kozak-Zagozda. W ostatnim czasie zrobiło się o nim głośno, gdy wyszło na jaw, że został zatrudniony w warszawskim Ratuszu. Miał tam zajmować się m.in. mediami społecznościowymi. Rafał Trzaskowski tłumaczył, że Kozak to “osoba kompetentna”. 

Działalność SokuzBuraka wzbudza jednak ogromne kontrowersje. Strona ta słynie bowiem z publikowania zmyślonych cytatów czy niepotwierdzonych informacji na temat konserwatywnych polityków oraz innych osób. Przez lata oficjalnie “nikt nie odpowiadał” za stronę. Promowała ona bezkrytycznie osobę Donalda Tuska. Wszelkimi sposobami SokzBuraka chciał także doprowadzić do wygranej w wyborach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a później Rafała Trzaskowskiego. 

Zmyślone cytaty, masa pomówień, SokuzBuraka nie dało się pozwać

Do najnowszych materiałów TVP Info na temat “soku” odniósł się przed momentem Patryk Jaki. Polityk Solidarnej Polski, a zarazem kandydat na prezydenta Warszawy sprzed dwóch lat, przypomina, jak skandalicznych działań wobec niego dopuszczał się SokzBuraka. 

– W czasie kampanii warszawskiej każdego dnia sok i powiązane strony puszczały albo fejka z „moją” wymyśloną wypowiedzią albo zmontowanym fejkowym zdjęciem etc. Fejki były promowane za miliony złotych nierejestrowane w kampanii. Nie miałem kogo pozwać, bo FB odmawiało informacji – wspomina Patryk Jaki.

Obecnie SokzBuraka “lubi” już ponad 1 mln osób. Administratorzy nie ustają jednak w agresywnych atakach na rządzących. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...