Tak działa SokzBuraka. „Co pół godziny wstawiałem post z Tuskiem”

Kto prowadzi SokzBuraka? Jak działa jedna z największych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych stron facebookowych? Zapis rozmów Romana Giertycha z osobą odpowiadającą za publikowanie tam treści, opublikowała dziś TVP Info. To Mariusz Kozak-Zagozda. Kim jest?

ZOBACZ TAKŻE
Właściciel SokuzBuraka przerażony. Oto, jak się tłumaczy

Kto prowadzi SokzBuraka? 

Jak wynika z informacji podanych przez TVP Info, stronę SokzBuraka prowadzi m.in. Mariusz Kozak-Zagozda. W ostatnim czasie zrobiło się o nim głośno, gdy wyszło na jaw, że został zatrudniony w warszawskim Ratuszu. Miał tam zajmować się m.in. mediami społecznościowymi. Rafał Trzaskowski tłumaczył, że Kozak to „osoba kompetentna”. 

Działalność SokuzBuraka wzbudza jednak ogromne kontrowersje. Strona ta słynie bowiem z publikowania zmyślonych cytatów czy niepotwierdzonych informacji na temat konserwatywnych polityków oraz innych osób. Przez lata oficjalnie „nikt nie odpowiadał” za stronę. Promowała ona bezkrytycznie osobę Donalda Tuska. Wszelkimi sposobami SokzBuraka chciał także doprowadzić do wygranej w wyborach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a później Rafała Trzaskowskiego. 

Zmyślone cytaty, masa pomówień, SokuzBuraka nie dało się pozwać

Do najnowszych materiałów TVP Info na temat „soku” odniósł się przed momentem Patryk Jaki. Polityk Solidarnej Polski, a zarazem kandydat na prezydenta Warszawy sprzed dwóch lat, przypomina, jak skandalicznych działań wobec niego dopuszczał się SokzBuraka. 

– W czasie kampanii warszawskiej każdego dnia sok i powiązane strony puszczały albo fejka z „moją” wymyśloną wypowiedzią albo zmontowanym fejkowym zdjęciem etc. Fejki były promowane za miliony złotych nierejestrowane w kampanii. Nie miałem kogo pozwać, bo FB odmawiało informacji – wspomina Patryk Jaki.

Obecnie SokzBuraka „lubi” już ponad 1 mln osób. Administratorzy nie ustają jednak w agresywnych atakach na rządzących. 

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły