Zachodni gigant oficjalnie wchodzi na polski rynek. W świecie e-commerce szykuje się prawdziwa rewolucja

To już pewne – największy sklep internetowy na świecie rozpoczął prace nad polskim oddziałem. Amazon, bo o nim mowa, nieformalnie od dawna planował ekspansję do naszego kraju. Dziś możemy oficjalnie potwierdzić tę informację.

Do tej pory Polacy zdążyli się już zapoznać z rynkiem i polityką Amazona. Wszystko za sprawą niemieckiego serwisu, który oferował dostawę również do naszego kraju. Po 6 latach podobnych „kombinacji”, zachodni gigant rynku e-commerce rozpoczął prace nad serwisem przystosowanym do obywateli kraju nad Wisłą.

Fakt ten został potwierdzony w oficjalnym komunikacie firmy. – Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok – powiedział wiceprezes ds. rozwoju Amazona, Alex Ootes.

Niestety nie podano oficjalnej daty premiery platformy w Polsce. W internecie możemy wyczytać, że prawdopodobieństwo startu w 2021 roku jest bardzo duże.

Co to oznacza dla Polaków?

Można pomyśleć, że nie wiele się zmieni, gdyż Polacy od dawna korzystają w niemieckiej wersji serwisu. Jednak wejście Amazona do Polski, może znaczyć bardzo dużo, ponieważ będzie on jedyną dużą konkurencją dla polskiego monopolisty – Allegro.pl.

W ostatnim czasie polski portal bardzo mocno podniósł opłaty. Odbiło się to niekorzystnie na firmach, które działają w branży wysyłkowej. Można mieć zatem nadzieję, że zachodni potentat nieco utrze nosa allegro i rozpocznie zdrową konkurencję. To oznacza jedno – korzyści dla konsumenta – na co z wielką nadzieją liczymy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły