Warszawa. Żeńskie formy nazw stanowisk w urzędach. Będzie prezydentka, burmistrzyni i inspektorka

Warszawa. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Rafała Trzaskowskiego, od 1 stycznia w Urzędzie m.st. Warszawy wprowadzona zostanie możliwość stosowania żeńskich form nazw stanowisk pracowniczych. Ratusz zapowiada też apel o ogólnopolską zmianę ustawy w tej sprawie.

Prezydentki, inspektorki czy naczelniczki będą mogły podpisywać się tak m.in. w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, na stronach internetowych czy wizytówkach. Wszystko to w Warszawie już od początku 2021 roku.

Poza wymienionymi w ustawie o pracownikach samorządowych stanowiskach takich jak, sekretarka, sprzątaczka, telefonistka, praczka czy szwaczka ratusz wprowadza możliwość stosowania żeńskich form nazw wszystkich stanowisk w Urzędzie.

Warszawa. Żeńskie formy nazw stanowisk w ratuszu

Od 1 stycznia 2021 r., Panie prezydentki, inspektorki, naczelniczki, burmistrzynie czy dyrektorki, będą mogły posługiwać się żeńskimi formami nazw stanowisk w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, w tym na stronach internetowych i komunikatach prasowych, w stopkach wysyłanych e-maili, nagłówkach pism urzędowych, wizytówkach czy tabliczkach przydrzwiowych.

Nazwy stanowisk pracowników administracji samorządowej określone zostały Rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja 2018 r.

Dlatego w większości dokumentów kadrowych, a także w dokumentach o charakterze formalnym, takich jak decyzje administracyjne i inne dokumenty, których forma została określona przepisami prawa, będzie musiała być stosowana forma męska.

– Będziemy apelować o zmianę ustawy, tak aby żeńskie końcówki mogły być stosowane także na pieczątkach czy legitymacjach – przekazuje w komunikacie warszawski ratusz.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły