Trakt Królewski deptakiem do końca ferii. Swobodnie będzie można tam spacerować do 17 stycznia

Warszawski ratusz zdecydował, że przystrojony świąteczną iluminacją Trakt Królewski pozostanie deptakiem aż do końca zimowych ferii, czyli do 17 stycznia. Dla ruchu aut został już zamknięty tradycyjnie o północy z 23 na 24 grudnia.

Przypomnijmy, że początkowo Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście miały być oddane pieszym na dwa świąteczno-noworoczne tygodnie. Jednak z racji wyznaczenia ferii na czas między 4 a 17 stycznia ratusz postanowił przedłużyć możliwość swobodnego spacerowania w tym miejscu na całej szerokości ulicy.

Tej zimy Trakt Królewski był już zamknięty dla samochodów w weekend 5 i 6 grudnia. Wtedy po raz pierwszy zaświecone zostały tegoroczne ozdoby. Z powodu pandemii rozbłysły w znacznie mniejszym zakresie niż w poprzednich latach.

Warszawa. Trakt Królewski do końca ferii będzie deptakiem

– Zgodnie z zapowiedzią wprowadzamy oszczędności i zrezygnowaliśmy z kilku lokalizacji, w których do tej pory mogliśmy iluminację podziwiać – przekazują w komunikacie warszawscy urzędnicy.

W tym sezonie ozdoby można podziwiać na Trakcie Królewskim (na Nowym Świecie ozdoby są efektem inicjatywy stowarzyszeń tamtejszych kupców), ale też na placu Zamkowym, gdzie stanęła choinka i na Starówce (m.in. ul. Piwna, Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Nowomiejska, Freta, Rynek Nowego Miasta, Kościelna do Podzamcza).

Dekoracje zostały zaplanowane tak, żeby przez swoje rozproszenie oraz rozmiar umożliwiały bezpieczne zimowe spacery, przy utrzymaniu odpowiedniej odległości od innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *