Robert Lewandowski otrzyma kolejną, prestiżową nagrodę. Poprzednio zdobył ją Ronaldo

To już niemal pewne. Robert Lewandowski do bogatej już kolekcji nagród dla najlepszego piłkarza mijającego właśnie roku, dołoży kolejną. Ma nią być Globe Soccer Awards. Gala rozdania nagród już 27 grudnia w Dubaju, a jak informuje interia.pl, Robert Lewandowski pojawi się na niej się osobiście. 

Globe Soccer Awards to inicjatywa, którą uruchomiły w 2010 r. Silva International Investments i Tommaso Bendoni. Rok temu Piłkarzem Roku został Cristiano Ronaldo.

Teraz zdetronizuje go kapitan reprezentacji Polski. Podobnie zresztą 17 grudnia, decyzją FIFA Lewandowski wyprzedził CR7 i Lionela Messiego w wyścigu po tytuł Piłkarza Roku Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Ronaldo może się pocieszyć tym, że wygrał w głosowaniu fanów, choć tylko nieznacznie wyprzedził Lewandowskiego. Portugalczyk otrzymał 42 proc. głosów , podczas gdy „Lewy” – 38 proc., a notujący ostatnio zniżkę formy Messi – tylko 20 proc. O tym, że tytuł Piłkarza Roku Globe Soccer Awards trafi w ręce Lewandowskiego, zdecydowało jury.

W 2010 r., podczas pierwszej edycji nie wręczono tytułu Piłkarza Roku, tylko Menedżera Roku (Jorge Mendes), Dyrektora Sportowego Roku (Miguel Angel Gil Marin z Atletico Madryt) i nagrodę za Wyjątkową Karierę (Adriano Galliani z Milanu).

Dopiero od 2011 r. honorowano najlepszych piłkarzy. Jutro na gali Globe Soccer Awards zostaną wręczone nagrody nie tylko Piłkarzowi Roku, ale też: Klubowi Roku, Trenerowi Roku, Zawodnikowi Epoki 2001-2020, Trenerowi Epoki 2001-2020, Agentowi Epoki 2001-2020, Nagroda za Wyjątkową Karierę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *