Czesi dumni z zawodnika Legii. Wpis na oficjalnym profilu federacji

Tomáš Pekhart, czołowy strzelec PKO BP Ekstraklasy, przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Czech. 31-letni napastnik Legii Warszawa – dzięki kapitalnym występom w polskiej lidze – zyskał w swoim kraju status gwiazdy.

Eliminacje do mistrzostw świata w Katarze ruszyły. Wczoraj Polacy zremisowali w Budapeszcie 3-3 z Węgrami. Bez wątpienia był to szalony mecz. Jeszcze bardziej hokejowy wynik padł w Lublinie, gdzie Czechy pokonały gospodarzy aż 6-2. 

Co prawda Tomáš Pekhart (Legia Warszawa) nie wpisał się na listę strzelców (wszedł na ostatnie 25 minut), natomiast nasi południowi sąsiedzi mają nadzieję, że zrobi to podczas sobotniego meczu z Belgią. Tym razem Czesi zagrają u siebie. 

„Autor 19 goli w 19 meczach Ekstraklasy na przedmeczowym treningu” – brzmi wpis Czeskiej Federacji Piłkarskiej. Załączono dwa kadry skupione na zaangażowanym w trening Pekharcie. Mecz przeciwko Belgii bez wątpienia będzie dla Czechów zdecydowanie trudniejszy, niż starcie z Estonią. Są jednak bardzo skuteczni, więc nie może dziwić, że liczą na 3 punkty również w starciu z jedną z najmocniejszych drużyn narodowych świata. 

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły