Czesi dumni z zawodnika Legii. Wpis na oficjalnym profilu federacji

Tomáš Pekhart, czołowy strzelec PKO BP Ekstraklasy, przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Czech. 31-letni napastnik Legii Warszawa – dzięki kapitalnym występom w polskiej lidze – zyskał w swoim kraju status gwiazdy.

Eliminacje do mistrzostw świata w Katarze ruszyły. Wczoraj Polacy zremisowali w Budapeszcie 3-3 z Węgrami. Bez wątpienia był to szalony mecz. Jeszcze bardziej hokejowy wynik padł w Lublinie, gdzie Czechy pokonały gospodarzy aż 6-2. 

Co prawda Tomáš Pekhart (Legia Warszawa) nie wpisał się na listę strzelców (wszedł na ostatnie 25 minut), natomiast nasi południowi sąsiedzi mają nadzieję, że zrobi to podczas sobotniego meczu z Belgią. Tym razem Czesi zagrają u siebie. 

„Autor 19 goli w 19 meczach Ekstraklasy na przedmeczowym treningu” – brzmi wpis Czeskiej Federacji Piłkarskiej. Załączono dwa kadry skupione na zaangażowanym w trening Pekharcie. Mecz przeciwko Belgii bez wątpienia będzie dla Czechów zdecydowanie trudniejszy, niż starcie z Estonią. Są jednak bardzo skuteczni, więc nie może dziwić, że liczą na 3 punkty również w starciu z jedną z najmocniejszych drużyn narodowych świata. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *