50 najbardziej „instagramowych” miast świata. Warszawa wysoko w prestiżowym rankingu

Warszawa znalazła się na wysokim miejscu w rankingu 50 najbardziej „instagramowych” miast świata. Zestawienie pojawiło się na popularnym na całym świecie serwisie o podróżach BigSevenTravel.com.

Stolica naszego kraju na przestrzeni ostatnich dekad rozwinęła się niesamowicie. Ze smutnego, zniszczonego wojną miasta we „wschodniej” Europie, Warszawa stała się jednym z centralnych miast Europy Środkowo-Wschodniej. Wyrosły wieżowce, setki nowych budynków mieszkalnych, swoje oddziały w mieście mają najbardziej znaczące korporacje świata. 

Warszawa na liście 50 najbardziej „instagramowych” miast świata

Nic więc dziwnego, że Warszawa stała się popularnym kierunkiem turystycznym. Nie tylko dla ciekawskich z Europy. Do naszego miasta emigrują przecież – nawet na stałe – ludzie z Azji czy nawet Afryki. Bardzo chętnie dzielą się również zdjęciami z Warszawy w serwisie Instagram. Okazuje się, że stolica Polski jest jedną z najczęściej postowanych na Instagramie. 

Ranking rozpoczyna się od 50. miejsca, na którym znajdują się Ateny – stolica Grecji. Niżej między innymi Helsinki, francuska Nicea czy belgijska Brugia. Warszawę uplasowano na 38. pozycji: 

„Ta polska perełka dosłownie emanuje kolorowym gotyckim urokiem, idealnym do zachwycania na Instagramie. Od malowniczego Rynku Starego Miasta po Pałac w Wilanowie na pewno zapiera dech w piersiach. Szukasz jeszcze więcej inspo? Zrób kilka zdjęć Warszawy z góry na tarasie widokowym św. Anny lub spaceruj ulicami Nowego Miasta.

Warszawa Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *