50 najbardziej “instagramowych” miast świata. Warszawa wysoko w prestiżowym rankingu

Warszawa znalazła się na wysokim miejscu w rankingu 50 najbardziej “instagramowych” miast świata. Zestawienie pojawiło się na popularnym na całym świecie serwisie o podróżach BigSevenTravel.com.

Stolica naszego kraju na przestrzeni ostatnich dekad rozwinęła się niesamowicie. Ze smutnego, zniszczonego wojną miasta we “wschodniej” Europie, Warszawa stała się jednym z centralnych miast Europy Środkowo-Wschodniej. Wyrosły wieżowce, setki nowych budynków mieszkalnych, swoje oddziały w mieście mają najbardziej znaczące korporacje świata. 

Warszawa na liście 50 najbardziej “instagramowych” miast świata

Nic więc dziwnego, że Warszawa stała się popularnym kierunkiem turystycznym. Nie tylko dla ciekawskich z Europy. Do naszego miasta emigrują przecież – nawet na stałe – ludzie z Azji czy nawet Afryki. Bardzo chętnie dzielą się również zdjęciami z Warszawy w serwisie Instagram. Okazuje się, że stolica Polski jest jedną z najczęściej postowanych na Instagramie. 

Ranking rozpoczyna się od 50. miejsca, na którym znajdują się Ateny – stolica Grecji. Niżej między innymi Helsinki, francuska Nicea czy belgijska Brugia. Warszawę uplasowano na 38. pozycji: 

ZOBACZ TAKŻE
Wielka ściema Biedronki. Mnóstwo Polaków dało się nabrać
ZOBACZ TAKŻE
Makłowicz powiedział, gdzie zjesz najlepszy kebab. Każdy Polak będzie zaskoczony

“Ta polska perełka dosłownie emanuje kolorowym gotyckim urokiem, idealnym do zachwycania na Instagramie. Od malowniczego Rynku Starego Miasta po Pałac w Wilanowie na pewno zapiera dech w piersiach. Szukasz jeszcze więcej inspo? Zrób kilka zdjęć Warszawy z góry na tarasie widokowym św. Anny lub spaceruj ulicami Nowego Miasta.

Warszawa Instagram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...