50 najbardziej „instagramowych” miast świata. Warszawa wysoko w prestiżowym rankingu

Warszawa znalazła się na wysokim miejscu w rankingu 50 najbardziej „instagramowych” miast świata. Zestawienie pojawiło się na popularnym na całym świecie serwisie o podróżach BigSevenTravel.com.

Stolica naszego kraju na przestrzeni ostatnich dekad rozwinęła się niesamowicie. Ze smutnego, zniszczonego wojną miasta we „wschodniej” Europie, Warszawa stała się jednym z centralnych miast Europy Środkowo-Wschodniej. Wyrosły wieżowce, setki nowych budynków mieszkalnych, swoje oddziały w mieście mają najbardziej znaczące korporacje świata. 

Warszawa na liście 50 najbardziej „instagramowych” miast świata

Nic więc dziwnego, że Warszawa stała się popularnym kierunkiem turystycznym. Nie tylko dla ciekawskich z Europy. Do naszego miasta emigrują przecież – nawet na stałe – ludzie z Azji czy nawet Afryki. Bardzo chętnie dzielą się również zdjęciami z Warszawy w serwisie Instagram. Okazuje się, że stolica Polski jest jedną z najczęściej postowanych na Instagramie. 

Ranking rozpoczyna się od 50. miejsca, na którym znajdują się Ateny – stolica Grecji. Niżej między innymi Helsinki, francuska Nicea czy belgijska Brugia. Warszawę uplasowano na 38. pozycji: 

„Ta polska perełka dosłownie emanuje kolorowym gotyckim urokiem, idealnym do zachwycania na Instagramie. Od malowniczego Rynku Starego Miasta po Pałac w Wilanowie na pewno zapiera dech w piersiach. Szukasz jeszcze więcej inspo? Zrób kilka zdjęć Warszawy z góry na tarasie widokowym św. Anny lub spaceruj ulicami Nowego Miasta.

Warszawa Instagram

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły