Wielbiciele słodkości w rękach policji. Za taki występek grozi im wiele lat za kratkami

Funkcjonariusze z Pragi Północ zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież słodyczy. Z ustaleń wynika, że łupem złodziei było 15 czekolad. W akcji poszkodowany został ochroniarz, który próbował zatrzymać mężczyzn.

Policjanci otrzymali zgłoszenie chwilę po godzinie 7. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie jednego z dyskontów doszło do szarpaniny kilku mężczyzn. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, jeden z uczestników bójki rozpoczął ucieczkę. Po schwytaniu podejrzanego, wezwano drugi zespół i rozdzielono pozostałych. Jak się okazało, był to ochroniarz i drugi ze złodziejaszków.

Ochroniarz próbował powstrzymać złodziei

Pracownik sklepu przekazał policji, że próbował ująć mężczyzn, gdyż Ci chcieli ukraść ze sklepu czekoladki. Sprawcy w ramach ucieczki zastosowali przemoc wobec ochroniarza. Zadali mu ciosy w głowę i użyli gazu pieprzowego.

Podejrzani trafili do aresztu, w którym decyzją sądu będą przebywać przez kolejne 3 miesiące. Łączną wartość skradzionych słodyczy oszacowano na 225 zł. Mężczyźni mieli 33 i 39 lat. Jeden z nich był w przeszłości karany, za podobne przestępstwa.

Sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi im do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *