Plymouth: nie żyje Polak odłączony od aparatury. Tak ostro Ziemkiewicz dawno już się nie wypowiadał

Rafał Ziemkiewicz skomentował informację o śmierci Polaka, którego odłączono od aparatury w brytyjskim szpitalu. Publicysta użył bardzo mocnych słów, a internauci twierdzą, że tak ostro nie wypowiadał się już bardzo dawno.

Dramatyczną informację przekazała dziś była poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz. Okazało się, że Pan Sławomir, Polak odłączony od aparatury w szpitalu w brytyjskim Plymouth, zmarł. Jego sprawą od kilku dni żyła cała Polska.

„Pan Sławek zmarł…Brak słów na to wszystko… Świeć Panie nad jego duszą, miej litość za Jego udręczone ciało” – napisała Pawłowicz na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Mężczyzna kilka miesięcy temu doznał zatrzymania akcji serca na ponad 45 minut. Udało się go uratować, jednak stwierdzono u niego trwałe i rozległe uszkodzenia mózgu. Od tego momentu był przykuty do łóżka. Zgodnie z decyzją sądu, Polak od tygodnia był poddawany procedurze zagładzania stosowanej w Zjednoczonym Królestwie wobec pacjentów w stanie wegetatywnym lub w śpiączce spowodowanej obumarciem rdzenia mózgowego. Polskie władze próbowały sprowadzić go do kraju, jednak zabrakło im czasu.

Ziemkiewicz nie wytrzymał po śmierci Polaka w Plymouth

Dramatyczną informację na swoim profilu społecznościowym skomentował publicysta Rafał Ziemkiewicz. Użył w tym celu bardzo ostrych słów, a internauci twierdzą, że tak mocno już dawno się nie wypowiadał.

„Zbrodniarze. Po prostu zbrodniarze” – napisał Ziemkiewicz.

„Żona i dzieci?” – dopytała blogerka Kataryna przypominając, że żona i dzieci wyraziły zgodę na zaprzestanie uporczywej terapii i odłączeniu pacjenta od aparatury. Protestowały jednak matka i siostra mężczyzny.

„Jeśli Ewa Błaszczyk ze swoim doświadczeniem twierdzi, że wybudzali już ludzi o gorszych notowaniach, i były możliwości człowieka leczyć, to należało. Do rodziny trudno mieć pretensje, że poddana presji dała się opętać brytolom. Postępowanie tych ostatnich jest haniebne” – odpisał jej Ziemkiewicz.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły