ZTM przeniósł kilkanaście wiat przystankowych. Teraz służą pasażerom w innych miejscach Warszawy

Kolejne wiaty z nieużywanych przystanków zostały przestawione na te cieszące się popularnością wśród pasażerów – na Bemowie i Pradze-Południe oraz we Włochach. W 2020 r. nowe miejsca przestawiliśmy 19 wiat.

Od stycznia do grudnia 19 używanych – ale w dobrym stanie technicznym – wiat zostało przestawionych na przystanki, które wcześniej były wyposażone tylko w słupek albo wiaty nie nadawały się już do użytku.

Zadaszenia ustawiono: na Bemowie – na przystankach Lazurowa 04 i Siodlarska 01, Bielanach – Kwitnąca 03 i Conrada-Szkoła 02, Białołęce – Ostródzka-Szkoła 02 i Żerań Wschodni 06, Mokotowie – Al. Witosa 01, Pradze-Południe – Cukrownicza 01 i Terespolska 01, Pradze-Północ – Zajezdnia-Praga 02, w Rembertowie – Emilii Gierczak 01, na Targówku – Kanał Bródnowski 02, Siarczana 03 i św. Wincentego 51, w Śródmieściu – Solec 02, Wilanowie – Lercha 02, Wawrze – Zasadowa 03 oraz na Woli – Brożka 02 i we Włochach – Nowe Włochy 01.

ZTM przestawił wiaty ze zlikwidowanych przystanków, tych zajętych przez inwestycje lub już nie funkcjonujących bo autobus zmienił trasę a także z tych, gdzie nowe zadaszenia ustawiane są w ramach innych inwestycji.

– Wiaty wędrują tam, gdzie są potrzebne – na przystanki zgłoszone przez pasażerów czy też w projektach z budżetu obywatelskiego, które nie zdobyły wystarczającej liczby głosów do realizacji – przekazuje w komunikacie ZTM.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły