Mateusz Morawiecki: te zalecenia mogą uratować tysiące istnień ludzkich

Premier Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się do kontrowersji związanych z zakazem przemieszania się w sylwestrową noc. Podkreślił, że rozumie wiele wątpliwości pojawiających się po ogłoszeniu tej decyzji, ale zaapelował również o przestrzeganie wszystkich obostrzeń i zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

Przypomnijmy, że według najnowszych rozporządzeń od 31 grudnia od godziny 19:00 do 1 stycznia do godziny 6:00 obowiązuje zakaz przemieszczania się. Z domu będziemy mogli wyjść jedynie w pilnych potrzebach: na przykład do apteki, czy na spacer z psem.

Takie decyzje spowodowały wiele kontrowersji. Pojawiły się głosy, że jest to łamanie wolności obywatelskiej. Prawnicy, a wśród nich Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, zaalarmowali jednak, że wolność przemieszczania się może być ograniczana wyłącznie na mocy ustawy.

ZOBACZ TAKŻE
Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Teraz Mateusz Morawiecki stwierdził jednak, że decyzja o “godzinie policyjnej” w Sylwestra mogła być podjęta przedwcześnie. Teraz nie można jej już jednak odwołać. Dodał również, że rozumie osoby, które kwestionują zasadność “godziny policyjnej”.

– Dlatego te nasze bardzo jednoznacznie zapisane sformułowania mogą być kwestionowane – powiedział premier.

ZOBACZ TAKŻE
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Mateusz Morawiecki: apel do wszystkich państwa

Zaapelował jednak do wszystkich Polaków by zachowali ostrożność. Przypomniał, że niemal codziennie mamy kilkanaście tysięcy nowych chorych na COVID-19.

– Apel do wszystkich państwa, żeby przestrzegać zaleceń, zakazów, obostrzeń, rygorów, bo one mogą uratować tysiące istnień ludzkich. To powinniśmy potraktować ze śmiertelną powagą: zabawa sylwestrowa nie w tym roku.

– Zabawa sylwestrowa jest czymś radosnym, a w tym roku powinniśmy ten dzień, dzień sylwestra, pierwszy dzień Nowego Roku, spędzić w jak najmniejszym gronie i bez przemieszczania się” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...