Ziemkiewicz nie wytrzymał ws. siłowni. Ostro odpowiada Horbanowi

Rafał Ziemkiewicz, znany publicysta, odniósł się do wypowiedzi prof. Andrzeja Horbana, doradcy rządu ws. pandemii. Ten komentował bowiem zamknięcie siłowni i użył dość niespodziewanych słów.

Prof. Andrzej Horban, doradca premiera Morawieckiego ws. pandemii koronawirusa, był gościem Roberta Mazurka na antenie radia RMF FM. Podczas rozmowy odniósł się do kwestii zamknięcia siłowni. Użył jednak słów, które odbiły się szerokim echem w całym kraju.

„Nie wiem, co się wszyscy do tych siłowni przyczepili. Jeżeli ktoś uprawia sport, to równie dobrze może uprawiać na świeżym powietrzu, kupić sobie hantle za parę groszy i w domu poćwiczyć” – powiedział.

Do jego słów odniósł się Rafał Ziemkiewicz, który nie bawił się w dyplomację. Zamieścił wpis na Twitterze, w którym użył bardzo mocnych słów.

Ziemkiewicz komentuje słowa Horbana ws. siłowni

Mam cukrzycę i problemy z kręgosłupem, jak setki tysięcy Polaków. Siłownia to dla nas nie kaprys, a terapia” – pisze już we wstępie poddenerwowany Ziemkiewicz.

„Urządzić ją w domu można równie tanio i łatwo, jak założyć sobie własny fejsbuk. Lekarz powinien to tłumaczyć politykom, a nie wyręczać ich we wciskaniu po mediach kitu” – dodał nawiązując przy okazji do założenia portalu społecznościowego Alibcla przez Kluby „Gazety Polskiej”.

„Pan prof. Horban kompletnie odleciał w przestworza mówiąc o siłowniach, że można sobie hantle kupić i pakować w domu. Ale nie bierze pod uwagę tego, że jak ludzie mają zamknięte siłownie to nie zarabiają, a sam cykl pójścia na siłownie, to też swojego rodzaju rozrywka” – napisał jeden z internautów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły