Tomaszewski twierdzi, że Zieliński to drugi Messi. Mówi, co zrobić, by obudzić w nim potencjał

Jan Tomaszewski, legendarny bramkarz reprezentacji Polski, w rozmowie z „Super Expressem” skomentował umiejętności Piotra Zielińskiego. Były piłkarz uważa, że zawodnik Napoli to… drugi Leo Messi.

Piotr Zieliński notuje bardzo dobry sezon w SSC Napoli. Docenia to Paulo Sousa, który według medialnych doniesień zamierza budować wokół rozgrywającego całą drużynę.

„Piotr to jeden z piłkarzy, którego znałem najlepiej przed rozpoczęciem pracy z reprezentacją Polski. To piłkarz o wielkich umiejętnościach, który może zrobić różnicę w dowolnym zespole. Jest różnica między grą w reprezentacji i w klubie. Wierzę jednak, że pomysł na Piotra znajdziemy” – mówi selekcjoner reprezentacji Polski.

Umiejętności Zielińskiego docenia również Jan Tomaszewski. Ten jednak w swojej opinii posuwa się zdecydowanie dalej. Twierdzi bowiem, że rozgrywający klubu z Serie A ma potencjał porównywalny to gwiazdora FC Barcelony, Leo Messiego. Były bramkarz reprezentacji Polski twierdzi również, że wie, co zrobić, by wyzwolić z Zielińskiego potencjał.

Tomaszewski twierdzi, że Zieliński to drugi Messi

Tomaszewski podkreśla, że w jego ocenie Piotr Zieliński powinien zostać zwolniony z wszelkich zadań defensywnych. Wtedy uda się odkryć jego potencjał i sprawić, że jego gra wymiernie pomoże reprezentacji Polski.

„Trzeba go zwolnić z zadań defensywnych. Dla mnie to drugi Messi i dlaczego od Messiego nie wymaga się gry w defensywie? Jeśli będzie wolnym elektronem, to będzie grał jak samo jak w Napoli. Jestem przekonany, że będziemy dumni z naszych chłopców” – powiedział popularny „Tomek”, który słynie z ekstrawaganckich wypowiedzi.

Tomaszewski przekonuje również, że Piotr Zieliński, który notuje bardzo dobry sezon w SSC Napoli, jest jednym z najlepszych rozgrywających wśród obecnie grających piłkarzy na całym świecie.

„Wszyscy, łącznie z Wojtkiem Szczęsnym, muszą wiedzieć, jak się zachowywać, kiedy my jesteśmy przy piłce, kiedy gramy na pressing i kiedy są stałe fragmenty. Jeśli będą to wykonywali, Lewandowski będzie miał więcej miejsca. I będziemy wykorzystywać nasze atuty – czyli najlepszego piłkarza świata i jednego z najlepszych rozgrywających, czyli Zielińskiego. Musimy grać otwartą piłkę z każdym przeciwnikiem” – powiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *