Tomaszewski twierdzi, że Zieliński to drugi Messi. Mówi, co zrobić, by obudzić w nim potencjał

Jan Tomaszewski, legendarny bramkarz reprezentacji Polski, w rozmowie z „Super Expressem” skomentował umiejętności Piotra Zielińskiego. Były piłkarz uważa, że zawodnik Napoli to… drugi Leo Messi.

Piotr Zieliński notuje bardzo dobry sezon w SSC Napoli. Docenia to Paulo Sousa, który według medialnych doniesień zamierza budować wokół rozgrywającego całą drużynę.

„Piotr to jeden z piłkarzy, którego znałem najlepiej przed rozpoczęciem pracy z reprezentacją Polski. To piłkarz o wielkich umiejętnościach, który może zrobić różnicę w dowolnym zespole. Jest różnica między grą w reprezentacji i w klubie. Wierzę jednak, że pomysł na Piotra znajdziemy” – mówi selekcjoner reprezentacji Polski.

Umiejętności Zielińskiego docenia również Jan Tomaszewski. Ten jednak w swojej opinii posuwa się zdecydowanie dalej. Twierdzi bowiem, że rozgrywający klubu z Serie A ma potencjał porównywalny to gwiazdora FC Barcelony, Leo Messiego. Były bramkarz reprezentacji Polski twierdzi również, że wie, co zrobić, by wyzwolić z Zielińskiego potencjał.

Tomaszewski twierdzi, że Zieliński to drugi Messi

Tomaszewski podkreśla, że w jego ocenie Piotr Zieliński powinien zostać zwolniony z wszelkich zadań defensywnych. Wtedy uda się odkryć jego potencjał i sprawić, że jego gra wymiernie pomoże reprezentacji Polski.

„Trzeba go zwolnić z zadań defensywnych. Dla mnie to drugi Messi i dlaczego od Messiego nie wymaga się gry w defensywie? Jeśli będzie wolnym elektronem, to będzie grał jak samo jak w Napoli. Jestem przekonany, że będziemy dumni z naszych chłopców” – powiedział popularny „Tomek”, który słynie z ekstrawaganckich wypowiedzi.

Tomaszewski przekonuje również, że Piotr Zieliński, który notuje bardzo dobry sezon w SSC Napoli, jest jednym z najlepszych rozgrywających wśród obecnie grających piłkarzy na całym świecie.

„Wszyscy, łącznie z Wojtkiem Szczęsnym, muszą wiedzieć, jak się zachowywać, kiedy my jesteśmy przy piłce, kiedy gramy na pressing i kiedy są stałe fragmenty. Jeśli będą to wykonywali, Lewandowski będzie miał więcej miejsca. I będziemy wykorzystywać nasze atuty – czyli najlepszego piłkarza świata i jednego z najlepszych rozgrywających, czyli Zielińskiego. Musimy grać otwartą piłkę z każdym przeciwnikiem” – powiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły