Tomaszewski twierdzi, że Zieliński to drugi Messi. Mówi, co zrobić, by obudzić w nim potencjał

Jan Tomaszewski, legendarny bramkarz reprezentacji Polski, w rozmowie z “Super Expressem” skomentował umiejętności Piotra Zielińskiego. Były piłkarz uważa, że zawodnik Napoli to… drugi Leo Messi.

Piotr Zieliński notuje bardzo dobry sezon w SSC Napoli. Docenia to Paulo Sousa, który według medialnych doniesień zamierza budować wokół rozgrywającego całą drużynę.

“Piotr to jeden z piłkarzy, którego znałem najlepiej przed rozpoczęciem pracy z reprezentacją Polski. To piłkarz o wielkich umiejętnościach, który może zrobić różnicę w dowolnym zespole. Jest różnica między grą w reprezentacji i w klubie. Wierzę jednak, że pomysł na Piotra znajdziemy” – mówi selekcjoner reprezentacji Polski.

Umiejętności Zielińskiego docenia również Jan Tomaszewski. Ten jednak w swojej opinii posuwa się zdecydowanie dalej. Twierdzi bowiem, że rozgrywający klubu z Serie A ma potencjał porównywalny to gwiazdora FC Barcelony, Leo Messiego. Były bramkarz reprezentacji Polski twierdzi również, że wie, co zrobić, by wyzwolić z Zielińskiego potencjał.

Tomaszewski twierdzi, że Zieliński to drugi Messi

Tomaszewski podkreśla, że w jego ocenie Piotr Zieliński powinien zostać zwolniony z wszelkich zadań defensywnych. Wtedy uda się odkryć jego potencjał i sprawić, że jego gra wymiernie pomoże reprezentacji Polski.

“Trzeba go zwolnić z zadań defensywnych. Dla mnie to drugi Messi i dlaczego od Messiego nie wymaga się gry w defensywie? Jeśli będzie wolnym elektronem, to będzie grał jak samo jak w Napoli. Jestem przekonany, że będziemy dumni z naszych chłopców” – powiedział popularny “Tomek”, który słynie z ekstrawaganckich wypowiedzi.

Tomaszewski przekonuje również, że Piotr Zieliński, który notuje bardzo dobry sezon w SSC Napoli, jest jednym z najlepszych rozgrywających wśród obecnie grających piłkarzy na całym świecie.

“Wszyscy, łącznie z Wojtkiem Szczęsnym, muszą wiedzieć, jak się zachowywać, kiedy my jesteśmy przy piłce, kiedy gramy na pressing i kiedy są stałe fragmenty. Jeśli będą to wykonywali, Lewandowski będzie miał więcej miejsca. I będziemy wykorzystywać nasze atuty – czyli najlepszego piłkarza świata i jednego z najlepszych rozgrywających, czyli Zielińskiego. Musimy grać otwartą piłkę z każdym przeciwnikiem” – powiedział w rozmowie z “Super Expressem”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...