Rafał Gaweł tłumaczy, jak zdobyć chleb za darmo. „Codziennie świeży zapas”

Rafał Gaweł, znany w Polsce aktywista, który otrzymał azyl polityczny w Norwegii, opowiedział, jak za darmo można zdobyć chleb. Opisał cały proces bardzo szczegółowo.

Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) został w Polsce skazany prawomocnym wyrokiem sądu na dwa lata więzienia za wyłudzenia na ponad 300 tys. zł. Gaweł nie przyznał się do winy, w styczniu 2019 r. wyjechał wraz z rodziną do Norwegii. Tam otrzymał azyl.

Teraz, za pośrednictwem Facebooka, opisuje, jak wygląda jego życie w tym kraju. Niedawno opowiedział o tym, w jaki sposób za darmo można zdobyć chleb.

„Czy można w Norwegii przeżyć kilka miesięcy nie wydając nawet jednej własnej korony na jedzenie? Bez najmniejszego problemu. Kluczem są tutaj dwa słowa „pant” czyli kaucja oraz „brød” czyli chleb” – napisał Rafał Gaweł.

Rafał Gaweł opowiada, jak zdobyć chleb za darmo

„W każdy norweskim większym sklepie spożywczym jest krajalnica do chleba w której klienci sami kroją chleb. Norwedzy zazwyczaj po pokrojeniu chleba zostawiają jednak skrajne kromki, które trafiają do stojącego obok krajalnicy czystego pojemnika” – dodaje.

Rafał Gaweł podkreśla, że dzięki temu możemy mieć codziennie zapas świeżego chleba. „Po kilku godzinach rano jest tam ok 3 kg ścinków świeżego pysznego chleba. Obsługa sklepu zawsze zgadza się, by sobie te ścinki zabrać, możemy więc mieć codziennie świeży zapas chleba” – tłumaczy.

Jak jednak wiadomo, nie samym chlebem człowiek żyje. Gaweł w swoim poradniku daje więc wskazówki, jak zdobyć inne produkty spożywcze. „A co z resztą artykułów spożywczych? To proste wystarczy przejść się po mieście i zabrać trochę plastikowych butelek i puszek, by w godzinę mieć pieniądze na zakupy spożywcze i to „na bogato”. W każdym norweskim markecie jest automat do wymiany puszk i butelek plastikowych na gotówkę. Jedna puszka to równowartość 1 lub 2 koron, duża butelka od napoju to 3 korony” – relacjonuje.

„Po zebraniu dwóch reklamowek butelek można mieć ok 100 koron, a to pozwala w tureckim sklepie na zakup kilku kilogramów warzyw i owoców. Z kilku kilogramów warzyw możemy zrobić sobie jedzenie na 3 dni bez problemu” – wyjaśnia. Cały wpis poniżej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły