Rafał Gaweł tłumaczy, jak zdobyć chleb za darmo. “Codziennie świeży zapas”

Rafał Gaweł, znany w Polsce aktywista, który otrzymał azyl polityczny w Norwegii, opowiedział, jak za darmo można zdobyć chleb. Opisał cały proces bardzo szczegółowo.

Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) został w Polsce skazany prawomocnym wyrokiem sądu na dwa lata więzienia za wyłudzenia na ponad 300 tys. zł. Gaweł nie przyznał się do winy, w styczniu 2019 r. wyjechał wraz z rodziną do Norwegii. Tam otrzymał azyl.

Teraz, za pośrednictwem Facebooka, opisuje, jak wygląda jego życie w tym kraju. Niedawno opowiedział o tym, w jaki sposób za darmo można zdobyć chleb.

“Czy można w Norwegii przeżyć kilka miesięcy nie wydając nawet jednej własnej korony na jedzenie? Bez najmniejszego problemu. Kluczem są tutaj dwa słowa “pant” czyli kaucja oraz “brød” czyli chleb” – napisał Rafał Gaweł.

ZOBACZ TAKŻE
Wielka ściema Biedronki. Mnóstwo Polaków dało się nabrać

Rafał Gaweł opowiada, jak zdobyć chleb za darmo

“W każdy norweskim większym sklepie spożywczym jest krajalnica do chleba w której klienci sami kroją chleb. Norwedzy zazwyczaj po pokrojeniu chleba zostawiają jednak skrajne kromki, które trafiają do stojącego obok krajalnicy czystego pojemnika” – dodaje.

Rafał Gaweł podkreśla, że dzięki temu możemy mieć codziennie zapas świeżego chleba. “Po kilku godzinach rano jest tam ok 3 kg ścinków świeżego pysznego chleba. Obsługa sklepu zawsze zgadza się, by sobie te ścinki zabrać, możemy więc mieć codziennie świeży zapas chleba” – tłumaczy.

ZOBACZ TAKŻE
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jak jednak wiadomo, nie samym chlebem człowiek żyje. Gaweł w swoim poradniku daje więc wskazówki, jak zdobyć inne produkty spożywcze. “A co z resztą artykułów spożywczych? To proste wystarczy przejść się po mieście i zabrać trochę plastikowych butelek i puszek, by w godzinę mieć pieniądze na zakupy spożywcze i to “na bogato”. W każdym norweskim markecie jest automat do wymiany puszk i butelek plastikowych na gotówkę. Jedna puszka to równowartość 1 lub 2 koron, duża butelka od napoju to 3 korony” – relacjonuje.

ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

“Po zebraniu dwóch reklamowek butelek można mieć ok 100 koron, a to pozwala w tureckim sklepie na zakup kilku kilogramów warzyw i owoców. Z kilku kilogramów warzyw możemy zrobić sobie jedzenie na 3 dni bez problemu” – wyjaśnia. Cały wpis poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...