Milik zadebiutował w Olympique. Pierwsze oceny Francuzów

Arkadiusz Milik zadebiutował w barwach Olympique Marsylia podczas wczorajszego meczu z AS Monaco. Niestety, jego zespół uległ rywalom z Księstwa 3-1.

Wreszcie zakończyła się saga z udziałem Arkadiusza Milika. Polak po długich negocjacjach nareszcie zmienił klub i opuścił SSC Napoli. Przeniósł się do Francji, a konkretnie do Olympique Marsylia.

Wydawało się jednak, że na debiut naszego rodaka przyjdzie nam nieco poczekać. Milik był bowiem kompletnie nieprzygotowany do gry. W Napoli siedział jedynie na trybunach, a regularne mecze rozgrywał tylko w reprezentacji Polski.

Podczas wczorajszego meczu Olympique z AS Moacno kibice mogli jednak zobaczyć Polaka na murawie. Ku zaskoczeniu fanów do gry desygnował go bowiem trener Marsylii, Andre Villas-Boas. Nie miał wyjścia, ponieważ jego zespół nie radził sobie najlepiej.

Milik zadebiutował w Olympique. Oceny francuskich dziennikarzy

Milik pojawił się na boisku na ostatnie pół godziny, jednak nie zbawił swojego nowego zespołu. Olympique uległ na wyjeździe AS Monaco 1-3. Polak robił, co mógł, by rozruszać grę swoich kolegów, aczkolwiek nie przyniosło to żadnych wymiernych efektów.

Po meczu o ocenę gry naszego rodaka pokusili się francuscy dziennikarze. „Milik walczył z atletycznymi defensorami Monako, ale nie miał z nimi zbyt wielkich szans. Logicznie rzecz biorąc nie ma w tym nic dziwnego, bo Polak ma za sobą długi okres bez gry – napisał portal „Maxifoot”.

Głos zabrali również przedstawiciele serwisu kibicowskiego „Football Club de Marseille”, którzy zestawili grę Milika z występem jego klubowego kolegi, Argentyńczyka Dario Benedetto, które nasz rodak zastąpił na murawie. „Nikt nie widział różnicy pomiędzy nim, a Arkadiuszem Milikiem. Z tą różnicą, że Polak nie zagrał w tym sezonie ani jednego meczu w SSC Napoli. Milik, który pojawił się na boisku na ostatnie trzydzieści minut w ogóle nie dostawał podań od swoich partnerów i nie był w stanie pokazać do czego jest zdolny” – napisano.

Debiut Milika, choć bez fajerwerków, był więc dla Francuzów obiecujący. Teraz pora na konkrety.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły