Hajto wie, dlaczego Brzęczkowi nie udało się z kadrą. Postawił konkretną tezę

Tomasz Hajto, były piłkarz reprezentacji Polski, przyznał, że wie, dlaczego Jerzemu Brzęczkowi nie udało się z kadrą. Swoją tezę wygłosił w programie Cafe Futbol emitowanym na antenie Polsat Sport.

Hajto przez wiele lat występował w reprezentacji Polski. Jego kolegą z zespołu był Jerzy Brzęczek, który niedawno pożegnał się z posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Szkoleniowca zastąpił Portugalczyk Paulo Sousa, a wielu kibiców odetchnęło z ulgą.

Brzęczek, delikatnie rzecz ujmując, nie był lubiany zarówno przez kibiców, jak i dziennikarzy. W jego obronie postanowił stanąć jednak wspomniany „Hajtowy”, który podczas programu Cafe Futbol przyznał, że wie, dlaczego Brzęczkowki nie udało się odnieść większego sukcesu z drużyną narodową.

Zdaniem Hajty chodziło o otoczenie selekcjonera, który z wieloma przeciwnościami losu, a także zajadłymi atakami krytyków musiał radzić sobie zupełnie sam. To go pogrążyło.

Hajto wie, dlaczego Brzęczek poległ

Hajto twierdzi, że problem leżał w sztabie szkoleniowym Jerzego Brzęczka. „Mam wrażenie, że Jurek Brzęczek poległ przez sztab szkoleniowy. Musiał sam walczyć ze wszystkim. To sztab szkoleniowy buduje atmosferę, a nie tylko pierwszy trener reprezentacji. Uważam, że ta komunikacja u Jurka zawiodła” – powiedział były piłkarz naszej kadry.

„Na pewno boli to, że choć Brzęczek wywiązał się z zadań, problemami zawsze obarcza się trenera, a nigdy piłkarz” – dodał.

Hajto ocenił również wybór na selekcjonera Portugalczyka Paulo Sousę. Stwierdził, że to dobra decyzja ze strony PZPN.

„Wzięliśmy takiego selekcjonera, na jakiego nas stać. Wiele rzeczy w piłce klubowej wygrał. Uważam, że wybór jest bardzo dobry” – oświadczył.

Natychmiast wskazał jednak pewien błąd, który już na wstępie popełnił nowy szkoleniowiec. Chodzi o brak Polaka w sztabie szkoleniowym. Jak stwierdził „jeden musi być”. Taka sytuacja miała miejsce np. w przypadku Leo Beenhakkera, który otoczył się naszymi rodakami. W jego sztabie byli np. Adam Nawałka czy Dariusz Dziekanowski. Pomagał mu także doświadczony polski trener, Bogusław Kaczmarek. Dzięki temu komunikacja Leo z piłkarzami była lepsza, a młodzi szkoleniowcy nabierali przy nim umiejętności.

źródło: Polsat Sport/Cafe Futbol/Warsaw Times

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły