Mocny cios w Lewandowskiego od legendy. W internecie huczy

Marco van Basten wywołał ostatnio spore zamieszanie. Chodzi o jego opinię na temat Roberta Lewandowskiego.

Od dłuższego czasu media rozpisują się o tym, że Erling Haaland, napastnik Borussi Dortmund, ma zastąpić Roberta Lewandowskiego w barwach Bayernu Monachium.

“Nie mam wątpliwości, że Lewandowski pobije kolejne rekordy w Bundeslidze, wygra ponownie Ligę Mistrzów i potem odejdzie do innej ligi. Wtedy jego miejsce zajmie Haaland” – mówił niedawno Florian Plettenberg, dziennikarz niemieckiej telewizji Sport1.

20-latek świetnie spisuje się w Bundeslidze po transferze z Red Bull Salzburg – w ciągu półtora roku Norweg strzelił w niemieckiej ekstraklasie 27 bramek.

Ostatnio głos ws. potencjalnego transferu zabrał Marco van Basten. Legendarny napastnik pokusił się m.in. o ocenę umiejętności młodego Norwega i… Roberta Lewandowskiego. Jego wypowiedź wzbudziła spore kontrowersje.

Mocny cios w Lewandowskiego. Marco van Basten wywołał kontrowersje

Marco van Basten powiedział wprost, że jego zdaniem Erling Haaland już teraz ma większe umiejętności niż Robert Lewandowski. „On już jest lepszy od Roberta Lewandowskiego. W tak młodym wieku wieku potrafi dominować. To naprawdę dobry zawodnik” – powiedział były gwiazdor Ajaxu Amsterdam i AC Milan.

” Myślę, że stać go na znacznie więcej, niż nam się wydaje. To bardzo inteligentny zawodnik. Ma świetną technikę i z łatwością zdobywa bramki. Ale widzę też jak podaje, jak gra na jedno-dwa podania lub znajduje lukę w obronie. Jest wobec siebie bardzo krytyczny. To naprawdę bardzo wyjątkowy chłopak” – dodał.

Po wypowiedzi Van Basten w sieci zawrzało. Pojawiło się m.in. wiele komentarzy na Twitterze. Nie tylko ze strony polskich użytkowników tego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *