Kinga Rusin obśmiała PiS. Zrobiła to w nietypowy sposób

Kinga Rusin nie sympatyzuje z Prawem i Sprawiedliwością. To dość lekkie określenie oddające jej stosunek do tej partii. Ostatnio dziennikarka znów dała wyraz swojej niechęci wobec partii rządzącej.

Kinga Rusin wielokrotnie dawał wyraz swojej niechęci wobec ugrupowania, które obecnie pozostaje u władzy. Powiedzieć, że nie przepada za PiS, to… jak nic nie powiedzieć.

Ostatnio dziennikarka posunęła się nieco dalej. Postanowiła bowiem uderzyć w partię rządząca publikując… wiersz na temat jej rządów. Twórczość Rusin odbiła się szerokim echem w internecie, a wiersz zyskał sporą popularność.

Pierwowzorem dla wiersza autorstwa Rusin był klasyk Jana Brzechwy – „Na wyspach Bergamutach”, a dzieło opublikowane zostało na instagramowym koncie dziennikarki.

Kinga Rusin obśmiała PiS. Napisała wiersz

„Na wyspach Bergamutach/ Podobno jest kot w butach/ Widziano także posła/ Którego mrówka niosła/ Szczepione są miliony/ Nie ukrywane zgony/ Prezesi na ambonach/ Nie rządzą w żeńskich łonach/ Kościelni pedofile/ Liczą w więzieniu chwile/ Podobno w IPNie/ Faszyści nie są w cenie/ Publiczna tam nie szczuje/ I twarzy nie kupuje/ A tresowane szczury/ Nie kradną złota góry/Jest słoń z trąbami dwiema/ I tylko wysp tych nie ma” – czytamy na profilu Rusin w serwisie Instagram.

W sieci pojawiło się wiele komentarzy na temat twórczości dziennikarki. W większości nieco drwiących z jej instagramowego wiersza.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły