Ciekawe fakty na temat nowego zawodnika Legii. W Polsce zagra pierwszy raz, ale… mówi i czyta w naszym języku

Nazarij Rusyn najprawdopodobniej w najbliższym czasie wzmocni zespół Legii Warszawa. Serwis legia.net opublikował kilka ciekawostek na temat napastnika.

„22-letni napastnik Dynama Kijów i były młodzieżowy reprezentant Ukrainy Nazarij Rusyn po odbyciu testów medycznych może podpisać kontrakt z Legią Warszawa” – podał oficjalny serwis internetowy Legii Warszawa.

Nazarij Rusyn trafił do największego klubu ze stolicy Ukrainy w wieku 17 lat i systematycznie robiąc postępy – przez zespół U19 i drugą drużynę – dwa lata później zadebiutował w Wyszczej Lidze. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 47 meczach i zdobył 13 bramek, dwukrotnie grał również w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Najlepszą rundę odnotował na wypożyczeniu w Zorii Ługańsk (jesień 2019), kiedy w 14 meczach pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Powoływany do reprezentacji młodzieżowych Ukrainy od U17 do U21, w których rozegrał 18 spotkań i strzelił 7 goli.

Kilka ciekawostek na temat piłkarza podał serwis legia.net. Jedną z nich jest fakt, iż Rusyn po raz pierwszy zagra w zespole z polskiej ligi, a pomimo tego nie ma problemów z mówieniem czy czytaniem w naszym języku.

Nazarij Rusyn w Legii. Ukrainiec mówi i pisze po polsku

Serwis legia.net podaje, że w życiu Rusyna jest wiele polskich wątków. Jeden z nich to fakt, że zawodnik mówi i czyta po polsku.

„Nie mówię biegle po polsku, ale nie mam problemów z czytaniem i mówieniem. Z Nowojaworowska do granicy z Polską jest 38 kilometrów. Mój kuzyn i ciocia mieszkają w Kielcach od dwudziestu lat, może dłużej. Często ich odwiedzałem” – mówił piłkarz jeszcze w 2018 roku. Dodawał również, że w Warszawie mieszka jego siostra.

Zawodnik opowiadał m.in. o swoich piłkarskich idolach. Co ciekawe, wśród nich znalazł się m.in. Robert Lewandowski. „Najlepsi napastnicy na świecie, oprócz Messiego i Ronaldo? Aguero, Lewandowski i Luis Suarez” – mówił.

Wiele wskazuje więc na to, że napastnik szybko zadomowi się przy Łazienkowskiej. To na pewno dobry prognostyk.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły