Ciekawe fakty na temat nowego zawodnika Legii. W Polsce zagra pierwszy raz, ale… mówi i czyta w naszym języku

Nazarij Rusyn najprawdopodobniej w najbliższym czasie wzmocni zespół Legii Warszawa. Serwis legia.net opublikował kilka ciekawostek na temat napastnika.

„22-letni napastnik Dynama Kijów i były młodzieżowy reprezentant Ukrainy Nazarij Rusyn po odbyciu testów medycznych może podpisać kontrakt z Legią Warszawa” – podał oficjalny serwis internetowy Legii Warszawa.

Nazarij Rusyn trafił do największego klubu ze stolicy Ukrainy w wieku 17 lat i systematycznie robiąc postępy – przez zespół U19 i drugą drużynę – dwa lata później zadebiutował w Wyszczej Lidze. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 47 meczach i zdobył 13 bramek, dwukrotnie grał również w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Najlepszą rundę odnotował na wypożyczeniu w Zorii Ługańsk (jesień 2019), kiedy w 14 meczach pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Powoływany do reprezentacji młodzieżowych Ukrainy od U17 do U21, w których rozegrał 18 spotkań i strzelił 7 goli.

Kilka ciekawostek na temat piłkarza podał serwis legia.net. Jedną z nich jest fakt, iż Rusyn po raz pierwszy zagra w zespole z polskiej ligi, a pomimo tego nie ma problemów z mówieniem czy czytaniem w naszym języku.

Nazarij Rusyn w Legii. Ukrainiec mówi i pisze po polsku

Serwis legia.net podaje, że w życiu Rusyna jest wiele polskich wątków. Jeden z nich to fakt, że zawodnik mówi i czyta po polsku.

„Nie mówię biegle po polsku, ale nie mam problemów z czytaniem i mówieniem. Z Nowojaworowska do granicy z Polską jest 38 kilometrów. Mój kuzyn i ciocia mieszkają w Kielcach od dwudziestu lat, może dłużej. Często ich odwiedzałem” – mówił piłkarz jeszcze w 2018 roku. Dodawał również, że w Warszawie mieszka jego siostra.

Zawodnik opowiadał m.in. o swoich piłkarskich idolach. Co ciekawe, wśród nich znalazł się m.in. Robert Lewandowski. „Najlepsi napastnicy na świecie, oprócz Messiego i Ronaldo? Aguero, Lewandowski i Luis Suarez” – mówił.

Wiele wskazuje więc na to, że napastnik szybko zadomowi się przy Łazienkowskiej. To na pewno dobry prognostyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *