Zmarł na przystanku w centrum Warszawy. Nikt nie reagował – internauci są oburzeni!

Przejaw całkowitej znieczulicy społecznej znalazł swoje odzwierciedlenie w Warszawie. W upalny dzień pod wiatą przystankową niedaleko centrum zmarł mężczyzna. Internauci są oburzeni.

W sobotę około godziny 12 przy Rondzie Waszyngtona na przystanku tramwajowym zmarł mężczyzna. Na ten dzień IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z upałami.

Znieczulica i panująca epidemia

W tak upalny dzień powodów śmierci mogło być wiele. Najsmutniejsze jest jednak to, że na leżące na przystanku ciało nikt nie zwracał uwagi. O sytuacji pisano w jednej z lokalnych grup w serwisie Facebook.

– Upal, moze %, i nie ma czlowieka. Rondo waszyngtona. Jak widzicie ze ktos lezy moze czasem warto zobaczyc czy zyje i wezwac policje pogotowie . Boisz sie podejsc sprawdzic czy jest tetno bo covid 19, dzwon (zachowano oryginalną pisownie) – pisze członek grupy.

– Nawet jak siedzi na ławce warto spytać czy się dobrze czuje bo może trzeba wezwać pogotowie. Teraz tak często Ludzie zwłaszcza starsi słabną robiąc zakupy w sklepie czy na bazarku – dodaje kolejny.

W temperaturach oscylujących w granicach 30 stopni C. bardzo łatwo o zasłabnięcie. Brak wody, snu, a w niektórych przypadkach choroby towarzyszące mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu. Nie można zakładać, że osoba leżąca na przystanku nadużywa alkoholu i najzwyczajniej w świecie zasnęła.

Wystarczy jeden telefon

Znieczulica to jedna sprawa, jednak w tym wypadku problemem staje się bardziej skomplikowany za sprawą COVID19. Jeśli obawiamy się zakażenia, a widzimy podobną sytuację – wystarczy jeden telefon pod numer 112. Odpowiednie służby przyjadą we wskazane miejsce i sprawdzą, czy dana osoba potrzebuje pomocy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły