Zapytali Lewandowskiego o powołanie dla Grosickiego. Jest stanowisko kapitana reprezentacji

Robert Lewandowski skomentował powołanie dla Kamila Grosickiego. Kapitan reprezentacji Polski był pytany o to podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Gdy Paulo Sousa ogłosił powołania do reprezentacji Polski w mediach i internecie rozpętała się wielka dyskusja. Spore kontrowersje wzbudziła obecność w ostatecznej kadrze Kamila Grosickiego. Popularny “Grosik” od dłuższego czasu nie występuje bowiem w West Bromwich Albion i nic nie wskazuje na to, by jego sytuacja ulec zmianie.

Sousa bronił jednak swojej decyzji i podkreślał, że Kamil jest ważnym zawodnikiem. “Jako trener reprezentacji Polski, dla mnie najważniejsze jest zbudować zespół. Kamil Grosicki jest częścią tej grupy” – powiedział selekcjoner. “Sytuacja jest elastyczna. Wiem, że obecnie nie gra, ale też wiem jakie ma doświadczenie, które może wprowadzić do kadry” – dodawał.

Teraz głos w całej sprawie zabrał Robert Lewandowski, który wziął udział w konferencji prasowej inaugurującej marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Lewandowski komentuje powołanie dla Grosickiego

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która zainaugurowała zgrupowanie reprezentacji Polski, na pytania dziennikarzy odpowiadał kapitan Robert Lewandowski. „Lewy” wcześniej odbierał z rąk Andrzeja Dudy prestiżowe odznaczenie, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Podczas konferencji nie mogło jednak zabraknąć pytania o obecność na zgrupowania Kamila Grosickiego. Powołanie dla zawodnika West Bromwich Albion wzbudziło bowiem spore kontrowersje wśród dziennikarzy i ekspertów, ale również niektórych kibiców naszej drużyny narodowej.

„Lewy”jest zdania, że „Grosik” to wciąż ważna postać w reprezentacji Polski. „Rozmawiałem z Kamilem. Często było tak, że piłkarz mniej grający w klubie przyjeżdżający na reprezentację wyglądał naprawdę świetnie, ale to przede wszystkim dotyczyło tych bardziej doświadczonych zawodników. Życzę Kamilowi, żeby jego pozycja w klubie się zmieniła i by zaczął grać. Trener podczas tego zgrupowania będzie miał okazję przypatrzeć się Kamilowi jak wygląda fizycznie, kondycyjnie i przede wszystkim piłkarsko” – powiedział napastnik Bayernu Monachium.

„Kamil wiele tej reprezentacji dał, potrafił z niczego stworzyć coś i dać drużynie sygnał do ataku. Są piłkarze, którzy nawet gdy mniej grają mają coś w sobie i potrafią pomóc drużynie” – podsumował gwiazdor naszej drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *