Hejt na Lewandowskiego po przyjęciu orderu od Dudy. “Od dziś jest dla mnie zwykłym kopaczem”

Robert Lewandowski przyjął dziś od Prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Na napastnika Bayernu Monachium spadła fala hejtu. 

O tym, że Robert Lewandowski otrzyma od Andrzeja Dudy zaszczytne odznaczenie mówiło się już w zeszłym tygodniu. Informację w tej sprawie jako pierwszy przekazał dziennikarz serwisu meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk. Dziś te doniesienia się potwierdziły.

Kapitan reprezentacji Polski osobiście stawił się w Pałacu Prezydenckim, by przyjąć order od Prezydenta RP. Głowa państwa chciał w ten sposób docenić zasługi zawodnika Bayernu Monachium, który notuje najlepszy sezon w swojej piłkarskiej karierze.

“Pański talent jest przez pana systematycznie rozwijany (…). W tym wszystkim jest pan po pierwsze cały czas sobą, a po drugie w niezwykły sposób reprezentuje pan Polskę i zawsze pan to podkreśla, za co – jako prezydent – jestem panu ogromnie wdzięczny. Zawsze podkreśla pan polskość, że jest pan z Polski” – powiedział Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Robert Lewandowski przyjął odznaczenie od Dudy. Hejt w internecie

“Pan zawsze podkreśla, że jest pan Polakiem i zawsze w związku z tym reprezentuje nas, za co ogromnie dziękujemy i buduje pan dobre imię Rzeczpospolitej. Ma pan patriotyczne poglądy i je demonstruje, jak choćby występując z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w akcji promującej poprawne śpiewanie polskiego hymnu. Za to wszystko dziękuję panu” – dodawał Andrzej Duda.

Niestety, wydarzenie odbiło się również negatywnym echem. Na Lewandowskiego spadła fala hejtu ze strony przeciwników politycznych Andrzeja Dudy. “Robert Lewandowski osobiście przyjmuje odznaczenie od Dudy. Temu panu już podziękowałem. Od dziś jest dla mnie zwykłym kopaczem gały” – napisał jeden z internautów.

“Jestem wielkim przeciwnikiem Dudy, ale to tylko odznaczenie państwowe. Nie popadajmy w paranoję” – odpowiedział mu inny z komentujących. “To symboliczny gest wsparcia dla tego reżimu” – odparł mu pan Adam.

ZOBACZ TAKŻE
Biden szokuje pierwszymi decyzjami. Kobieta obejmie takie stanowisko po raz pierwszy w historii
ZOBACZ TAKŻE
Leszek Ojrzyński zwolniony ze Stali Mielec. "Jestem bardzo zaskoczony"

W podobnym tonie wypowiedziała się posłanka Iwona Hartwich.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...