Udogodnienia dla pieszych na Rondzie Czterdziestolatka. Do tramwaju można dojść przez pasy

Zakończyła się modernizacja al. Jana Pawła II i ronda Czterdziestolatka. Zmianę na odczują pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego – teraz łatwiej jest dotrzeć do przystanków tramwajowych przy Dworcu Centralnym, a przystanki autobusowe zostały przebudowane z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Zgodnie z zapowiedziami zmieniamy wygląd i funkcjonalność centrum miasta. Na naszych oczach zmienił się ważny fragment al. Jana Pawła II między rondem ONZ i rondem Czterdziestolatka. Tak jak zapowiadaliśmy, mamy naziemne przejścia dla pieszych i nowe drogi rowerowe. Teraz to miejsce jest dostępne dla wszystkich, czyli pieszych, rowerzystów i kierowców – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Po ponad półrocznych pracach Zarząd Dróg Miejskich zakończył przebudowę al. Jana Pawła na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do ronda ONZ wraz z rondem Czterdziestolatka. W ramach prac modernizacyjnych zatroszczono się także o potrzeby pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego.

ZOBACZ TAKŻE
Otwarcie handlu od 26 kwietnia? Znamy prawdopodobny scenariusz

Przede wszystkim zdecydowanie łatwiej jest dotrzeć do jednych z najpopularniejszych przystanków tramwajowych w Warszawie czyli tych przy Dworcu Centralnym. Odjeżdżają z nich tramwaje w kierunku Żoliborza i Mokotowa.

Warszawa. Zmiany na Rondzie Czterdziestolatka

Wytyczono także przejścia dla pieszych przez al. Jana Pawła II po północnej stronie ronda Czterdziestolatka oraz po zachodniej stronie ronda i przez ul. T. Chałubińskiego przy Nowogrodzkiej.

ZOBACZ TAKŻE
Otwarcie handlu od 26 kwietnia? Znamy prawdopodobny scenariusz

Nie trzeba już kluczyć przejściami podziemnymi, co było szczególnie uciążliwe dla osób o ograniczonej mobilności, opiekunów podróżujących z dziećmi w wózkach oraz podróżnych z dużym bagażem.

Podczas wykonywania prac modernizacyjnych przebudowano także przystanki autobusowe, w taki sposób, aby uwzględniały potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Przebudowa fragmentu al. Jana Pawła II wraz z rondem Czterdziestolatka rozpoczęła się w maju 2020 r., a jej głównym celem było uczynienie arterii funkcjonalną i przyjazną dla wszystkich użytkowników – pieszych, osób z niepełnosprawnościami, użytkowników transportu zbiorowego, rowerzystów i kierowców.

ZOBACZ TAKŻE
Otwarcie handlu od 26 kwietnia? Znamy prawdopodobny scenariusz

W ramach modernizacji m.in.: ujednolicono szerokości jezdni, co pozwoliło na wygospodarowanie miejsc parkingowych, poszerzono chodniki i zlikwidowano bariery architektoniczne oraz zatroszczono się o zieleń – są drzewa, krzewy i trawniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Otwarcie handlu od 26 kwietnia? Znamy prawdopodobny scenariusz

Obecne restrykcje mają obowiązywać w Polsce do 25 kwietnia. Po tej dacie można spodziewać...

Trzaskowski wzywa Dudę na dywanik. „To wymaga wyjaśnienia”

Z podwójną siłą powrócił temat wyborów prezydenckich, które odbyły się w Polsce w 2020...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Nowe artykuły

Biden nie odwiedzi Polski? „Siarczysty policzek wymierzony Dudzie”

Informacja o tym, że Joe Biden zawita w Europie, obiegła całą Polskę. Co prawda, na oficjalne potwierdzenie celu i miejsca wizyty, musimy poczekać jeszcze...

Autor patologicznych filmów trafił do aresztu. Wiemy, ile lat mu grozi

Rozbijanie cegły na głowie, skakanie do kontenera pełnego śmieci, dotykanie miejsc intymnych przypadkowych kobiet na ulicy czy kontrowersyjne nagranie z niepełnosprawnym – to tylko...

Otwarcie handlu od 26 kwietnia? Znamy prawdopodobny scenariusz

Obecne restrykcje mają obowiązywać w Polsce do 25 kwietnia. Po tej dacie można spodziewać się częściowego przywracania gospodarki do życia. Z nieoficjalnych informacji wynika,...

Covid-19. Najnowsze informacje o stanie zdrowia Piotra Semki

Jeszcze w marcu stan zdrowia dziennikarza i publicysty - Piotra Semki - był zły. Mężczyzna bardzo ciężko przechodził Covid-19. Ze względu na znaczne trudności...

Oszustwo roku. Wiemy, ile planowano zarobić na śmierci Krawczyka

„Umarł Król! Niech Żyje Król” – to hasło przewodnie zbiórki finansowej na rzekomy pomnik, upamiętniający postać Krzysztofa Krawczyka. Niestety, oprócz samego pomysłodawcy, nikt inny...

Warszawa: zaginęły matka z 3-letnią córką. Apel o pomoc

Ucieczka przed problemami emocjonalnymi, uprowadzenie, nagłe wystąpienie zaburzeń psychicznych – to tylko część możliwych scenariuszy, dotyczących zaginięcia 32-letniej kobiety i jej kilkuletniej córki. Niemniej...