Jest budżet miasta na 2021 rok. Ponad 3,5 mld zł przeznaczono w nim na transport i komunikację

Rada Warszawy przyjęła budżet miasta na 2021 rok. Ponad 3,5 mld zł przeznaczono w nim na transport i komunikację.

Największe wydatki w budżecie Warszawy to edukacja, transport i komunikacja oraz ochrona zdrowia i pomoc społeczna. Na edukację zaplanowano 4,935 mld, transport i komunikacja to druga pozycja w budżecie – zaplanowano 3,534 mld zł, a na ochronę zdrowia i pomoc społeczną 3,488 mld zł.

Zarząd Transportu Miejskiego będzie miał do dyspozycji kwotę porównywalną z zeszłym rokiem, tj. 3,091 mld zł – tyle będzie kosztowało funkcjonowanie sprawnego systemu komunikacji publicznej w aglomeracji warszawskiej.

– Wydamy je przede wszystkim na zakup usług przewozowych, czyli kursowanie autobusów, tramwajów, pociągów metra i Szybkiej Kolei Miejskiej oraz na funkcjonowanie wspólnego biletu ZTM-KM-WKD. Przeznaczono na to 2,904 mld zł. Z pojazdów Warszawskiego Transportu Miejskiego rocznie korzysta ponad 1 mld pasażerów. Dla nich w 2021 roku planujemy przejechać ponad 260 mln wozokilometrów – czytamy w komunikacie ZTM.

ZOBACZ TAKŻE
K. Boczek o skutkach demonstracji; „Wyła z bólu, gdy jej wykręcali ręce”

Warszawa. Jest budżet komunikacyjny na 2021 rok

ZTM rozwija także ekologiczny i sprawny transport. W przyszłym roku będą trwały dalsze prace związane z rozbudową II linii metra – zarezerwowano na to ponad 1 mld zł. Zaplanowaliśmy także szereg prac modernizacyjnych infrastruktury technicznej na I linii.

ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Pozostała kwota, 187 mln zł, zostanie przeznaczona na inne zadania Zarządu Transportu Miejskiego, takie jak m.in. budowa parkingów strategicznych Parkuj i Jedź „Żerań PKP” i „Jeziorki PKP”, budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych na już istniejących parkingach P+R oraz modernizacja P+R Połczyńska.

Planowane są także: przygotowania do utworzenia terenów zieleni publicznej przyległych do trasy tramwaju na Gocław na odcinku al. J. Waszyngtona – al. Stanów Zjednoczonych, zakup i montaż nowych wiat przystankowych oraz funkcjonowanie systemu biletowego, działanie Punktów Obsługi Pasażerów, informacja pasażerska, nadzór ruchu, funkcjonowanie Warszawskich Linii Turystycznych, organizacja komunikacji specjalnej w np. we Wszystkich Świętych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...