Nie chcesz wypuścić dziecka do szkoły w obawie przed koronawirusem? Możesz za to słono zapłacić

W sieci rozgorzała dyskusja na temat zbliżającego się roku szkolnego. Miasta przedstawiają swoje rekomendacje. Część rodziców zastanawia się jednak, czy posyłanie dziecka do szkoły jest bezpieczne. Jak się okazało – za nieobecność ucznia w szkole można otrzymać bardzo wysoką karę.

Temat ten został poruszony w piątkowym wydaniu ”Rzeczpospolitej”. W gazecie możemy przeczytać, że ”jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych u dziecka czy innych członków rodziny, zatrzymanie ucznia w domu od 1 września w obawie przed zakażeniem stanowi naruszenie obowiązku szkolnego”.

Ministerstwo edukacji zapowiedziało, że z dniem 1 września uczniowie wracają do szkół. O tym, jak będzie przebiegało nauczanie zdecyduje GUS wraz z dyrektorami. O wariantach nauczana informowaliśmy tutaj.

”Rzeczpospolita” przedstawia problem, który dotyczy rodziców pracujących zdalnie. Dziecko uczęszczające do placówki, będzie stanowiło potencjalne zagrożenie nie tylko dla obcych osób, ale także dla samego rodzica.

ZOBACZ TAKŻE
K. Boczek o skutkach demonstracji; „Wyła z bólu, gdy jej wykręcali ręce”

Czy zatem dziecko może zostać w domu ze swoim opiekunem?

Może to zrobić tylko w szczególnych przypadkach w tym m. in. gdy jedno z opiekunów przebywa w tej chwili na kwarantannie.

– Jeśli uczeń nie realizuje obowiązku szkolnego lub nauki rodzic ponosi konsekwencje, które wynikają z art. 42 prawa oświatowego – informują redaktorzy gazety.

W Polsce dzieci od 7 do 18 roku życia mają obowiązek pobierana nauki. Łatwo zauważyć, że obostrzenie to nie dotyczy dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Jak możemy wyczytać w dalszej części artykułu: ”przepis ten mówi, że w razie nieusprawiedliwionej nieobecności dziecka w szkole, przez co najmniej pół miesiąca, rodzic może zostać ukarany grzywną do 10 tys. zł”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...