Czy świat da się jeszcze uratować? Zacznij już w niedzielę

Warszawa po raz kolejny zachęca do letnich aktywności nad Wisłą. Dzielnica Wisła zorganizowała niedzielny spacer połączony ze sprzątaniem plaż. Przyjemne z pożytecznym i to jeszcze w konwencji „zero waste”.

Dzielnica Wisła pod hasłem „Odżyj rzeko” zachęca wszystkich do aktywności nad Wisłą. Spacery połączone ze sprzątaniem, warsztaty ekologiczne, a także zajęcia dla najmłodszych – każdy znajdzie coś dla siebie.

Już w najbliższy weekend nad brzegami Wisły na warszawiaków czekają ekologiczne atrakcje. W niedzielę o godzinie 10:00 rozpoczyna się druga edycja dobrowolnej zbiórki odpadów. Można powiedzieć – „sprzątanie świata” dla dorosłych. Finał tej szczytnej akcji odbędzie się w pięciu różnych miejscach, na stołecznych plażach. Wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatorów środki ochrony osobistej oraz worki na śmieci.

Realizacja wydarzenia jest możliwa dzięki funduszom pozyskanym z budżetu obywatelskiego i ma zachęcić warszawiaków do dbania o przyrodę. Na każdej z plaż będzie obecny ekspert, który poruszy temat prawidłowej segregacji odpadów i jej wpływu na środowisko. Dla najlepszych „zbieraczy” czekają niespodzianki.

Spacer połączony ze sprzątaniem nadwiślańskich brzegów to nie jedyna atrakcja czekająca na mieszkańców Warszawy. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na fanpage’u Dzielnicy Wisła.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły