Autor patologicznych filmów trafił do aresztu. Wiemy, ile lat mu grozi

Rozbijanie cegły na głowie, skakanie do kontenera pełnego śmieci, dotykanie miejsc intymnych przypadkowych kobiet na ulicy czy kontrowersyjne nagranie z niepełnosprawnym – to tylko część pomysłów znanego w sieci Kamerzysty (Łukasz W.) Teraz, autor patologicznych filmików poniesie odpowiedzialność karną.

Przypomnijmy, że Kamerzysta to jeden z najpopularniejszych twórców internetowych. Zgromadził on bowiem ogromne grono fanów wokół swojego profilu w social mediach. Na Instagramie obserwuje go ponad 1,2 miliona osób, mimo, że treści przez niego reżyserowane oparte są na pogardzie i poniżaniu.

„Usuńmy śmieci z sieci”

Mimo, że Kamerzysta miał na swoim sumieniu wiele przewinień, zatrzymany został dopiero po publikacji filmiku, który wstrząsnął całą Polską. Łukasz W. na nagraniu przedstawił chłopca z niepełnosprawnością umysłową, którego wcześniej nakłonił do zjedzenia kocich odchodów.

Zamieszczane na kanale Łukasza Wawrzyniaka vel Kamuś treści to odhumanizowane upodlanie i ośmieszanie słabszych oraz promowanie postaw patologicznych i szkodliwych społecznie.

Kamerzysta spędzi miesiąc w więzieniu, ale sprawa jest rozwojowa. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jeden z raperów oskarżył go również o posiadanie dziecięcej pornografii. Wstrząśnięci widzowie starają się o usunięcie kanału Kamerzysty z sieci. Treści są bowiem adresowane do dzieci w wieku 10+ i naruszają wartości społeczne. W związku z tym powstała petycja, którą podpisać może każda osoba wyrażająca swój sprzeciw wobec tego typu treści. Akcja nosi nazwę „usuńmy śmieci z sieci”.

Pokładamy nadzieję, że konsekwentną kontynuacją tego działania będzie usunięcie całego kanału Łukasza Wawrzyniaka vel Kamuś, gdyż każda jego „produkcja” reżyserowana jest w taki sposób, aby wzbudzić emocje oparte na pogardzie i poniżaniu.

Otwarcie handlu od 26 kwietnia? Znamy prawdopodobny scenariusz
Covid-19. Najnowsze informacje o stanie zdrowia Piotra Semki
Oszustwo roku. Wiemy, ile planowano zarobić na śmierci Krawczyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *