Przekonaj się w czym dom szeregowy jest lepszy od dużego mieszkania w Gdańsku!

Domy szeregowe to typ nieruchomości cieszący się ogromnym powodzeniem niezależnie od lokalizacji. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że koszty ich zakupu są stosunkowo niskie, a komfort życia – ogromny. Czy korzystniej jest kupić dom szeregowy w Gdańsku czy też postawić na duże mieszkanie? Dowiesz się tego czytając poniższy artykuł.

Dlaczego warto postawić na dom szeregowy?

Domy szeregowe, zwłaszcza domy szeregowe w Gdańsku, wybudowane przez doświadczone firmy deweloperskie – takie jak AM Projekt – mają wiele zalet. Deweloper z Gdańska AM Projekt dba o niezwykle wysoki standard budynku oraz wykończenia jego wnętrz, co gwarantuje bezproblemowe, wieloletnie użytkowanie budynku. Ściany łączące poszczególne segmenty są wykonane z materiałów zapewniających odpowiednią izolację. Na szczególną uwagę zasługuje także ich lokalizacja: w przypadku firmy AM Projekt umiejscowione są one na działkach zlokalizowanych na obszarach zapewniających ciszę, spokój i prywatność a jednocześnie mających doskonałe połączenia z centrum miasta.

Inną, ogromną zaletą domów w zabudowie szeregowej jest to, że ich właściciele posiadają własny teren zielony, zazwyczaj także garaż lub miejsce parkingowe przy domu. Mogą także sami decydować o wyglądzie zewnętrznym ogródka czy też domu – nie muszą w tej kwestii prosić o zgodę sąsiadów. Dodatkowo strefy dobrze zaprojektowanych domów szeregowych wyglądają w ten sposób, że sypialnie zlokalizowane są na piętrze, a obszary, w których spędzamy czas z gośćmi (czyli kuchnia i salon) na parterze. W przypadku wielu mieszkań (nawet tych o dużym metrażu) często podział taki nie jest możliwy. Jedną z największych zalet domu szeregowego jest to, że sąsiadów mamy wyłącznie z jednej lub z dwóch stron a nie jak w przypadku zabudowy wielorodzinnej – także z góry lub z dołu. Oznacza to konieczność współżycia z mniejszą ilością osób, a tym samym generowanych jest mniej okazji do nieporozumień. W przypadku domów w zabudowie szeregowej mieszkającymi w nieruchomości są najczęściej ich właściciele dbający o porządek oraz chcący stworzyć dobre relacje z sąsiadami. 

Duże mieszkanie – jakie są jego wady i zalety?

Deweloperzy w Gdańsku zazwyczaj nie stawiają na duży metraż mieszkań, gdyż mieszkania te są drogie a cena porównywalna z ceną zakupu domu w zabudowie szeregowej lub domu w zabudowie bliźniaczej w Gdańsku. Dlatego też kupujący chętniej wybierają domy szeregowe lub bliźniaki bo za te same pieniądze mogą zyskać o wiele większy komfort życia.

Jak wspomniano już wcześniej żyjącymi w domach są najczęściej ich właściciele. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku mieszkań. Mieszkania są często wynajmowane a bywa tak, że najemcy nie szanują ani nieruchomości ani sąsiadów. W wielu przypadkach nocne imprezy, hałasy, zalewanie sąsiadów są normą.

Wadą dużych mieszkań jest też duży czynsz naliczany od metra kwadratowego powierzchni. Właściciele mieszkań muszą zgodzić się z decyzjami wspólnoty, nawet jeśli te decyzje są sprzeczne z ich własnym osądem. W przypadku zabudowy wielorodzinnej budynki często nie są wyposażone w garaże a nawet miejsca parkingowe w związku z czym właścicielom pozostaje szukanie miejsca do zaparkowania na innym obszarze, co rodzi problemy z przetransportowaniem dzieci czy też zakupów.

Duże mieszkania nie mają samych wad – mają też zalety. Wśród nich wyróżnić można spory metraż, który często rozwiązuje problem z nadmierną liczbą ubrań i innych rzeczy do przechowywania. Mieszkania takie (jeśli są piętrowe) można zorganizować w podobny sposób jak dom i podzielić je na strefę nocną i dzienną.

Dlaczego dom szeregowy jest lepszym wyborem – podsumowanie

Inwestując podobne pieniądze lub niewiele więcej w dom szeregowy a nie w mieszkanie zyskujemy nieporównywalnie większy komfort życia i większe możliwości decyzyjne. Oszczędności w przypadków domów szeregowych mogą być większe, zwłaszcza jeśli firmy deweloperskie już na etapie budowy proponują  projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła (jak na przykład AM Projekt). Główną przewagą domów szeregowych nad dużymi mieszkaniami jest możliwość posiadania własnego terenu zielonego wokół domu i garażu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *