Tusk chciał wyśmiać Dudę. Dziennikarz TVP przypomniał mu pewną sytuację

Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis dotyczący wyjazdu Andrzeja Dudy na narty. Były premier chciał zadrwić z prezydenta. Odpowiedział mu dziennikarz TVP Info.

Zniesione obostrzenia sanitarne umożliwiają amatorom białego szaleństwa wyjazd na narty i szusowanie po stokach. Według niektórych mediów na taki wyjazd zdecydował się prezydent Andrzej Duda. Jako pierwszy poinformował o tym dziennikarz Radia Nowy Świat, Klaudiusz Slezak.

„Jak dowiedziałem się nieoficjalnie Prezydent @AndrzejDuda pojechał na narty do Wisły” – napisał Slezak na swoim profilu społecznościowym.

Informacja błyskawicznie obiegła media. Komentowali ją również politycy opozycji. Wśród nich Borys Budka i Sławomir Nitras, reprezentanci Platformy Obywatelskiej. “Rada Bezpieczeństwa Narodowego? Spotkanie z upadającymi przedsiębiorcami? Aktywność w sprawie Nawalnego? Wsparcie dla szybkiego wprowadzenia Planu Odbudowy? Nie. Najważniejsze są narty. Pierwszy Przedszkolak RP…” – napisał ten pierwszy.

Stanowisko w całej sprawie zajął również Donald Tusk. Zrobił to w swoim prześmiewczym i ironicznym stylu. Nadział się jednak na ripostę dziennikarza TVP Info.

Donald Tusk chciał zadrwić z Dudy. Riposta dziennikarza TVP Info

Tusk postanowił „spiąć” wyjazd Dudy na narty z zakupami środków ochrony osobistej przez polski rząd. Głośno było bowiem o tym, że transakcji dokonano z instruktorem narciarstwa.

„Nie podzielam krytyki sportowych pasji Pana Prezydenta. Przecież od dawna wiadomo, że tak potrzebne respiratory i maseczki najłatwiej zamówić na stoku narciarskim” – napisał Donald Tusk.

Wpis Tuska odbił się rzecz jasna szerokim echem. Komentarzy było mnóstwo. Jeden z nich zamieścił Samuel Pereira, dziennikarz TVP Info. Postanowił przypomnieć Tuskowi, że on również udawał się na wypoczynek w góry. Były premier preferował jednak zagraniczne klimaty, np. Alpy.

Niektórzy internauci stanęli w obronie Tuska. Podkreślali bowiem, że w tamtym czasie nie mieliśmy epidemii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły