Mentzen ostro do młodego działacza Lewicy. „Trzeba było się uczyć”

Konferencja Lewicy, w trakcie której przemawiali głównie młodzi działacze, odbiła się szerokim echem w świecie. Wypowiedź jednego z nich skomentował polityk Konfederacji, Sławomir Mentzen.

Konferencja Lewicy była czymś zupełnie nowym na polskiej scenie politycznej. Podczas briefingu nie przemawiali bowiem czołowi politycy tej formacji, lecz przedstawiciele młodzieżówki. Wielu z nich narzekało na obecną sytuację w Polsce.

„Żyję w państwie, które miliony marzeń młodych ludzi co roku zmienia w miliony złudzeń. Nasza przyszłość brutalna to życie ciągle na kredycie, to praca na śmieciówce, to ciągły stres. Brutalna prawda jest taka że połowa naszego pokolenia będzie do 35. roku życia mieszkać z rodzicami” – mówił Łukasz Michnik, działacz Młodej Lewicy z Olsztyna.

„Nasze pokolenie nie ma co liczyć na jakąkolwiek emeryturę, o ile oczywiście jej dożyjemy. Bo w spadku dostaliśmy też katastrofę klimatyczną, która nieubłaganie zmierza do zakończenia życia na naszej planecie” – dodawał.

Sławomir Mentzen ostro do młodego działacza Lewicy

Słowa Michnika odbiły się szerokim echem w świeci. Skomentował je m.in. jeden z liderów Konfederacji, Sławomir Mentzen. Polityk użył bardzo ostrych słów w kierunku młodego działacza Lewicy.

„Brutalna prawda jest taka, że trzeba było się uczyć, pracować i oszczędzać. Nauczylibyście się malować ściany, spawać, prowadzić TIRa, to byście z rodzicami nie mieszkali” – napisał Mentzen.

„Niestety, zamiast pracować, wolicie zabierać tym, którym chciało się brać odpowiedzialność za własne życie” – dodał polityk Konfederacji.

 

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły