Brytyjski szczep koronawirusa dotarł do Polski. Wiemy, gdzie go zidentyfikowano

W przeciągu ostatnich tygodni jedną z rzeczy, których się obawiano w związku z pandemią była brytyjska odmiana koronawirusa. Kwestią czasu było, aby dotarła również do nas. Laboratorium genXone potwierdza – brytyjski szczep jest już w Polsce.

Nie pomogły blokady lotów i ograniczenia związane z przemieszczaniem się między Polską a Wielką Brytanią. Nowa odmiana wirusa dotarła do Polski. Fakt ten potwierdza prywatne laboratorium genXone, we wpisie zamieszczonym na twitterze.

Odkryty w Małopolsce

Jak wynika z wpisu zamieszczonego późnym wieczorem w środę, nowa mutacja wirusa została wykryta na terenie Małopolski.

Spółka genXone w oficjalnym komunikacie pisze: „Wyniki te zostały udostępnione w międzynarodowej bazie GISAID, która powstała, aby udostępniać dane o wirusach grypy, jednak w obliczu trwającej epidemii baza została dostosowana również do publikacji informacji o zidentyfikowanych wirusach powodujących chorobę COVID-19. genXone jest jedynym komercyjnym podmiotem, który do tej pory wsparł inicjatywę sekwencjonowania koronawirusa, a po ostatnim uzupełnieniu bazy stał się jednocześnie liderem jeśli chodzi o ilość opublikowanych w Polsce wyników tej analizy”.

Mutacja pochodzi z Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii nowy szczep odkryto w grudniu. Stwierdzono wówczas, że rozprzestrzenia się on o wiele szybciej, niż jego podstawowa odmiana. Nie podano, aby powikłania związane z zakażeniem nowym szczepem były poważniejsze. Po tym odkryciu diametralnie wzrósł odsetek zachorowań na wyspach, a liczba zgonów, jak określił premier Wielkiej Brytanii, jest przerażająca.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły