Wiceszef Solidarnej Polski wyzdrowiał z COVID-19. „Wróciłem z dalekiej podróży”

– Po 3 tygodniach mogę przyznać się, że przeszedłem Covid. Było przez chwilę ciężko. Wróciłem z dalekiej podróży – przekazał w niedzielę Michał Wójcik. Wiceszef Solidarnej Polski poinformował również, że już wkrótce, jako ozdrowieniec, odda osocze.

– Przeszedłem COVID-19, było przez chwilę naprawdę ciężko, wróciłem z „dalekiej podróży”; niedługo oddam krew dla innych – poinformował minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wiceszef Solidarnej Polski, Michał Wójcik.

Minister o swojej chorobie poinformował na swoich profilach w mediach społecznościowych.

„Po trzech tygodniach mogę przyznać się, że przeszedłem COVID. Było przez chwilę naprawdę ciężko. Wróciłem z dalekiej podróży. Dziękuję wszystkim, którzy mi okazali troskę. Uważajcie na siebie. To podstępna i bardzo niebezpieczna choroba, która nawet mnie powaliła” – napisał.

Michał Wójcik, prócz pełnienia obowiązków ministra w KPRM, jest także posłem klubu PiS. W latach 2016-2020 był wiceministrem sprawiedliwości. W 2017 r. został wiceprezesem Solidarnej Polski, partii Zbigniewa Ziobry.

W niedzielę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8 tys. 594 osób, zmarło 143 chorych – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 mln 202 tys. 700 przypadków COVID-19. Zmarło 25 tys. 397 chorych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *