Ratusz przedstawił wytyczne ws. powrotu do stołecznych szkół. Kazanowska: rząd umywa ręce!

Ratusz przedstawił rekomendacje dotyczące powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Zaproponowano dyrektorom placówek przejście na system mieszany. 

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska ukazała propozycje ratusza i zaproponowała dyrektorom szkół, aby Ci od nowego roku szkolnego wprowadzili mieszany system nauczania. Jest to tzw. wariant B, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Powrót do szkoły

Wiceprezydent przypomniała, że do szkoły wróci ponad 200 tysiecy uczniów, a do przedszkoli 60 tysięcy dzieci. Decyzję o takim systemie nauczania ratusz motywuje badaniami przeprowadzonymi w 360 szkołach na przełomie czerwca i lipca.

Wariant mieszany zakłada, że szkoły będą podzielone. W jednym tygodniu wyznaczona część będzie uczyła się domu, a inna w szkole. W kolejnym tygodniu nastąpi zamiana. Takie rozwiązanie motywowane jest faktem, że „w szkołach spotka się młodzież, która przez wakacje obracała się w różnych środowiskach”.

Jak powiedziała Kaznowska na briefingu prasowym „proponujemy też by w szkołach pozostali uczniowie klas 1-3, zaś zdalnie uczyły się roczniki starsze. Wiemy, że najmłodsze roczniki potrzebują większych kontaktów z rówieśnikami, ponadto mają większe problemy z korzystaniem z narzędzi informatycznych. Do tego zalecamy elastyczne plany lekcji – od 30 do 40 minut dla roczników starszych oraz do 30 min. dla najmłodszych. Chodzi o to, żeby czas spędzony przed ekranem komputerów był krótszy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *