Ratusz przedstawił wytyczne ws. powrotu do stołecznych szkół. Kazanowska: rząd umywa ręce!

Ratusz przedstawił rekomendacje dotyczące powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Zaproponowano dyrektorom placówek przejście na system mieszany. 

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska ukazała propozycje ratusza i zaproponowała dyrektorom szkół, aby Ci od nowego roku szkolnego wprowadzili mieszany system nauczania. Jest to tzw. wariant B, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Powrót do szkoły

Wiceprezydent przypomniała, że do szkoły wróci ponad 200 tysiecy uczniów, a do przedszkoli 60 tysięcy dzieci. Decyzję o takim systemie nauczania ratusz motywuje badaniami przeprowadzonymi w 360 szkołach na przełomie czerwca i lipca.

Wariant mieszany zakłada, że szkoły będą podzielone. W jednym tygodniu wyznaczona część będzie uczyła się domu, a inna w szkole. W kolejnym tygodniu nastąpi zamiana. Takie rozwiązanie motywowane jest faktem, że „w szkołach spotka się młodzież, która przez wakacje obracała się w różnych środowiskach”.

Jak powiedziała Kaznowska na briefingu prasowym „proponujemy też by w szkołach pozostali uczniowie klas 1-3, zaś zdalnie uczyły się roczniki starsze. Wiemy, że najmłodsze roczniki potrzebują większych kontaktów z rówieśnikami, ponadto mają większe problemy z korzystaniem z narzędzi informatycznych. Do tego zalecamy elastyczne plany lekcji – od 30 do 40 minut dla roczników starszych oraz do 30 min. dla najmłodszych. Chodzi o to, żeby czas spędzony przed ekranem komputerów był krótszy”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły