Próbowali ją okraść metodą „na wnuczka”. Emerytka urządziłą zasadzkę

W poniedziałek w powiecie żuromińskim starsza kobieta otrzymała telefon od osób, które próbowały wyłudzić od niej gotówkę metodą „na wnuczka”. Dzięki wcześniejszym szkoleniom prewencyjnym zorganizowanym przez policję, kobieta od razu wiedziała, co ma zrobić.

Sytuacja miała miejsce około godziny 12 w poniedziałek, kiedy to starsza kobieta odebrała telefon. Podczas rozmowy okazało się, że rozmówcy podając się za wnuczka próbują naciągnąć kobietę na przekazanie pieniędzy celem wykupienia się od winy za spowodowanie wypadku drogowego.

65-latka z gm. Bieżuń odbywając wcześniej szkolenie poznała taki rodzaj wyłudzeń i kiedy ją to spotkało od razu wiedziała, co zrobić. Wspólnie z mężem urządzili zasadzkę na oszutów. Kontynuując rozmowę z naciągaczami umówiła się na przekazanie pieniędzy. W międzyczasie jej mąż, który przysłuchiwał się konwersacji zadzwonił z innego telefonu na policję i dokładnie opisał sytaucję.

Kiedy „kurierzy” przyjechali odebrać pieniądze, na miejscu czekali na nich policjanci. Byli to 31-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta. Oboje to mieszkańcy powiatu płockiego. Dzieki sprawnej akcji seniorów, młodzi ludzie zostali osadzeni w areszcie.

Cała sytuacja pokazuje, jak ważne są szkolenia dla osób w starszym wieku. Dzięki temu wiedzą, jak zareagować w takich sytuacjach i nie wpaść w pułapkę tracąc oszczędności życia.

Policja Mazowiecka zwraca się z apelem do osób młodych, aby o podobnych metodach informowali swoich starszych krewnych. Poprzez takie rozmowy będą oni doinformowani i nie dadzą się „nabić w butelkę”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły