Chcieli wywieźć Szumowskiego na taczkach, teraz szykują się do rozmów z jego oficjalnym nastepcą. Kim są nowi ministrowie?

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przestawił nazwiska nowych ministrów. Adam Niedzielski został nowym ministrem zdrowia, natomiast funkcję ministra spraw zagranicznych objął Zbigniew Rau. 

Na konferencji prasowej kancelarii premiera, Mateusz Morawiecki przedstawił nazwiska nowych ministrów. Nowym ministrem zdrowia został Adam Niedzielski, natomiast Zbigniew Rau objął stanowisko ministra spraw zagranicznych.

Kim byli dotychczas nowi ministrowie?

Zbigniew Rau w ostatnich wyborach został posłem startując z okręgu łódzkiego. Obejmując to stanowisko zrezygnował jednocześnie z bycia wojewodą łódzkim. W 2020 roku został przewodniczącym delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Dodatkowo w Sejmie objął funkcję przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych.

Nowy minister zdrowia Adam Niedzielski nie jest lekarzem a ekonomistą. Jak możemy przeczytać na stronach internetowych, to „ekspert z zakresu zarządzania finansami oraz zarządzania strategicznego”. Ponad rok temu objął funkcję prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie ma zasady, że ministrem zdrowia musi zostać osoba, która ukończyła studia medyczne, ponieważ jak powiedział Balcerowicz: szef resortu zdrowia nie jest od leczenia pacjentów, tylko od leczenia systemu. Czy nowy minister zdrowia podoła temu zadaniu?
W kolejce ustawiają się już przedstawiciele zawodów medycznych, którzy całkiem niedawno „chcieli wywieźć ówczesnego ministra zdrowia (Szumowskiego) na taczkach”.  

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły