Rzecznik PZPN przekazał informacje ws. Lewandowskiego, Milika i Piątka. „Oficjalnie”

Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, przekazał oficjalne informacje ws. występu Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka w meczu eliminacyjnym z Anglią.

Od kilkunastu dni polscy kibice żyli informacjami przekazywanymi ws. ewentualnego braku występu Roberta Lewandowskiego w meczu eliminacyjnym z Anglią. Podobna sytuacja była w przypadku Krzysztofa Piątka. Chodzi oczywiście o przepisy związane z kwarantanną.

Niedługo później media obiegła informacja, że przedstawiciele ligi francuskiej nie chcą pozwolić na występy poza Unią Europejską obcokrajowcom grającym w zespołach z tych rozgrywek. To z kolei było kluczowe w przypadku Arkadiusza Milika, który reprezentuje barwy Olympique Marsylia.

Okazuje się jednak, że wszystko skończyło się na strachu. Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, przekazał bowiem ważne informacje ws. występu na Wembley całej trójki.

Rzecznik PZPN przekazał ważne informacje

Zanim jednak oficjalne stanowisko przedstawił Jakub Kwiatkowski, wpis na Twitterze zamieścił prezes PZPN Zbigniew Boniek. „Zibi” przyznał w nim, że zarówno Lewandowski, jak i Piątek oraz Milik znajdą się w kadrze na mecz z Anglią rozgrywany w Londynie.

Boniek podziękował przy tym przedstawicielom Kancelarii Premiera, co oznacza, że w całą sprawę zaangażowani byli również politycy Zjednoczonej Prawicy, która tworzy obecnie polski rząd.

„Oficjalnie: Bayern i Hertha potwierdziły zwolnienie Lewego i Piony na mecz w Anglii. Również federacja francuska przysłała zgodę na zwolnienie z kwarantanny dla Arka Milika. Do Anglii w komplecie, ale i tak najważniejszy póki co dobry start w Budapeszcie” – napisał 20 marca na Twitterze rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski.

źródło: Twitter/Zbigniew Boniek, Twitter/ Jakub Kwiatkowski, Warsaw Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *