Warszawa. Wiaty dla rowerów przy metrze. To inwestycja z Budżetu Obywatelskiego

Zarząd Dróg Miejskich przy czterech stacjach metra postawi sześć wiat rowerowych. To zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Jak podróżować szybko, wygodnie i ekologicznie, a jednocześnie dbając o formę fizyczną? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie roweru i metra, a nowe wiaty mogą zachęcić do takiej podróży.

To przedsięwzięcie, z którego my też bardzo się cieszymy. Rowerzyści będą mogli zostawić rower pod dachem i metrem pojechać w kierunku centrum a jednoślad poczeka zabezpieczony przed zmienną pogodą.

Projekt ustawienia wiat rowerowych mieszkańcy zgłosili do budżetu obywatelskiego. Zagłosowały za nim 2093 osoby, dzięki czemu został wybrany do realizacji. Prace miały się rozpocząć wiosną przyszłego roku, jednak okazało się, że ZDM może je przeprowadzić znacznie wcześniej.

Warszawa. Wiaty dla rowerów przy stacjach metra

Wiaty staną przy stacjach metra na ursynowskim odcinku M1. Pojawią się w sześciu lokalizacjach, wskazanych przez autora projektu i zaakceptowanych przez ZDM. Konstrukcje stoją już w pięciu miejscach:

  • przy południowo-zachodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,
  • przy północno-wschodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,
  • przy północno-zachodnim wyjściu ze stacji metra Natolin,
  • przy południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Imielin,
  • przy stacji metra Ursynów na wysokości ul. Wiolinowej 12.

Do świąt Bożego Narodzenia we wszystkich miejscach będą jeszcze prowadzone drobne prace wykończeniowe. Po nowym roku pojawią się tam stojaki. Każda wiata zmieści pod dachem co najmniej 10 stojaków, czyli 20 rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *